اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها در واقع معرفی محصول و خدمات از طریق شبکه‌های اجتماعی و افراد مشهور  و تاثیرگذار آن است. در واقع یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب و موفق بودن این روش تبلیغاتی، اعتماد و جلب توجهی بوده که طی این سال‌ها بلاگر‌ها در شبکه‌های اجتماعی ساختند و به همین دلیل مخاطبان به خوبی با این مدل تبلیغات همراه می‌شوند.

اما با این حال، لازمه‌ی اجرای موفق یک کمپین تبلیغاتی و معرفی محصول یا خدمت، مرتبط بودن آن با اینفلوئنسرِ انتخاب شده است. به عنوان مثال تبلیغ و معرفی محصولات حوزه آرایشی و بهداشتی در پیج یکی از ورزشکاران به هیچ عنوان جواب نمی‌دهد و اثرگذاری بسیار بالا در این زمینه را باید از بلاگرهای حوزه زیبایی انتظار داشت.

اینفلوئنسرها و بلاگرها افرادی هستند که با توانایی‌ها و مهارت‌هایی که در طول زمان به دست آورده‌اند، توانایی تاثیر گذاری بر آگاهی و تصمیم گیری خرید مخاطبان خود را دارند.

از این رو می‌توان گفت اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از کارآمدترین روش‌های تبلیغاتی فعلی در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. افزایش استفاده مردم از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اپلیکیشنی مانند اینستاگرام در ایران که امکان اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئو را برای کاربران فراهم می‌آورند، این امکان را به وجود آورده است که افرادی با مهارت خود پا به این حرفه بگذارند و در پی آن اینفلوئنسر مارکتینگ نیز جایگاه خوبی در تبلیغات آنلاین به دست آورد.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ راهی عالی برای کمک به شما در جذب مخاطبان جدید، افزایش آگاهی از برند و افزایش بازدهی از بازاریابی است.

مزایای رسا

مشاوره تخصصی

همکاری با ناشران هدفمند

تولید محتوای خلاقانه

چرا اینفلوئنسر مارکتینگ مهم است؟

سال‌ها پیش، تلویزیون تنها رسانه جمعی بود که ساعت‌ها پای آن وقت صرف می‌شد و یکی از اصلی‌ترین بسترها برای بازاریابان برای تبلیغات بود. امروزه، با وجود اینترنت و محبوبیت شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک و یوتیوب، مصرف کنندگان نسبت به محتوایی که مایل به مشاهده آن هستند، آزادی و انتخاب نامحدود دارند. این مسئله می‌تواند برندها را به چالش بکشاند. چرا که، همان‌طور که مخاطبان هدف آنها در شبکه‌ها و کانال‌های مختلف بیشتر می‌شوند، دستیابی به آنها نیز دشوارتر می‌شود.

در نتیجه، بازاریابان به این رسیدند که تبلیغات با اینفلوئنسرها می‌تواند راه حلی برای این مشکل ارائه دهد.

تبلیغات با اینفلوئنسرها به برندها این امکان را می‌دهد تا مستقیماً برند خود را برای طیف وسیعی از مخاطبان هدف تبلیغ کنند. مصرف کنندگان به طور فزاینده‌ای با این روش بیشتر می‌شوند و اعتماد سازی برای برند به وجود می‌آورد. تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها به برندها این امکان را می‌دهد تا از طریق شخصی تبلیغ کنند که جامعه در طول روز آن را مرتب می‌بیند، با محتوای آنها درگیر می‌شود و به آنها اعتماد می‌کنند. بنابراین، مصرف کنندگان این نوع تبلیغ را می‌پذیرند و احتمال اینکه سراغ خرید بروند زیاد است.

راه اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

برگزاری کمپین های تبلیغاتی با اینفلوئنسرها در ابتدا باید با هدف گذاری شما آغاز کرد. به منظور اینکه در فضای مجازی به صورت گستره شناخته و دیده شوید و با مخاطبان هدف به صورت دقیق و درست ارتباط برقرار کنید، توصیه می‌کنیم از مشاوره‌های یک آژانس تبلیغاتی بهره ببرید. ما در آژانس تبلیغاتی رسا با بهره گیری از همکارانی با تجربه و حرفه‌ای، شما را در طراحی استراتژی، تعیین اهداف و اجرای یک کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ موفق همراهی می‌کنیم تا با شما کمک کنیم که از میزان بودجه و هزینه‌ای که می‌کنید بهترین نتیجه را بگیرید و همچنین با استفاده از اینفلوئنسرهای مطرح، مرتبط و مورد اعتماد نتیجه مطلوب و مد نظرتان را کسب کنید.

 

دسته بندی ها و آمار و ارقام بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی در اینستاگرام

 

 • سبک زندگی

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
نفیسه عابدی nafis_style ۵۸۰ ۵
سبا رحیمی saba.rahimi ۳۷۵ ۸.۵
پارمیدا فتحی parmidamamaghanii ۶۷۰ ۶
صبا مرشدی sabamorshedii ۶۶۷ ۱۷

 

 • مد و زیبایی

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
فرین fariiiiiiiinn ۲۲۱ ۵
نفس زحمتکش nfsofficiall ۳۸۴ ۱۲
الهام گلرخ eligolrokh ۲۹۱ ۶
فوژان fozhaaaan ۱۴۰ ۵

 

 • گردشگری

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
سمیه شیری shirisomaye ۱۰۲ ۴.۵
سوگل نیک dr.sogol.nik ۳۷۶ ۱۰
آسوده asuhsworld ۵۲۲ ۷
صحرا sahrazn ۱۷۰ ۴

 

 • غذایی

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
امیر جابری amir_food_review ۷۷۵ ۴.۵
سمنتا فود samanta_food ۲۲۵ ۲.۵
ستاره پرچمی setare_design_food ۳۳۶ ۴
ساناز مؤذنی sanaz.moazzeni ۱۷۴ ۵

 

 • واینر

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
علی صبوری saburi_Ali ۱۵۰۰ ۲۴
جواد خواجوی javadkhaajavi ۱۴۰۰ ۱۳
مهیارحسن mahyarhassan ۹۴۱ ۱۶
محسن بروفر mohsenboroofar ۸۹۰ ۱۱

 

 • سلبریتی و سینما

نام شناسه تعداد فالوور(K) انگیجمنت
پوریا پورسرخ pouriapoursorkh ۲۴۰۰ ۲.۱
ارسلان قاسمی arsalanghasemi1995 ۵۶۹ ۹
رامبد جوان rambodjavan1 ۸۸۰۰ ۱
بهنوش بختیاری behnoosh_bakhtiari ۸۰۰۰ ۰.۵

مزایای همکاری با رسا در اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ

اصولا کار کردن با تیمی باتجربه در حیطه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا در اینستاگرام و به خصوص اجرای کمپن‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، می‌تواند خیال شما را از بابت کمپین و درست انجام شدن آن راحت کند. همکاری با تیم رسا برای تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند برای شما مزایایی داشته باشد که این مزایا به شرح زیر است.

 • همکاری نزدیک رسا با بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی

آژانس تبلیغاتی رسا با بهره گیری از تعداد قابل توجهی از اینفلوئنسرهای مطرح و پر بازده در دسته بندی های گوناگون آماده همکاری و ارائه خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ به شما صاحبان کسب و کار می‌باشد.

یکی از مهمترین خدماتی که در بسیاری از کمپین های تبلیغاتی اجرا شده توسط آژانس های تبلیغاتی، فراموش شده و به آن توجهی نمی شود کنترل و تحلیل نتایج حاصل از کمپین های تبلیغاتی است. در این راستا یکی از خدمات متمایز آژانس تبلیغاتی رسا در مقایسه با رقبا، ارائه خدمات گزارش گیری از مراحل اجرای کمپین و تحلیل نتایج به دست آمده به منظور تحلیل وضعیت و میزان اثرگذاری کمپین تبلیغاتی و همچنین مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آن به منظور ارتقای کیفیت کمپین ها و همکاری های آتی می باشد.

 • تعیین اینفلوئنسر مناسب با نوع فعالیت و مخاطب هدف شما

پس از صحبت درباره هدف مورد انتظار از کمپین، نوبت به شناسایی اینفلوئنسر مناسب کسب و کار شما می‌رسد. مخاطب هدف شما و آن خدمت و کالایی که قرار است معرفی کنید، می‌تواند نقش مهم در انتخاب اینفلوئنسر داشته باشد. در رسا به شما کمک می‌کنیم که بهترین اینفلوئنسر را برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

 • کنترل و تحلیل نتایج حاصل از کمپین‌های تبلیغاتی

با کمک رسا می‌توانید علاوه بر اجرای کمپین، خدماتی مهم مانند رصد کردن کمپین را به خوبی و به صورت حرفه‌ای انجام دهید. یکی از مهم‌ترین خدماتی که در بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی اجرا شده توسط آژانس‌های تبلیغاتی، فراموش شده و به آن توجهی نمی‌شود کنترل و تحلیل نتایج حاصل از کمپین‌های تبلیغاتی است.

یکی از خدمات متمایز آژانس تبلیغاتی رسا در مقایسه با رقبا، ارائه خدمات گزارش گیری از مراحل اجرای کمپین و تحلیل نتایج به دست آمده به منظور تحلیل وضعیت و میزان اثرگذاری کمپین تبلیغاتی و همچنین مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آن به منظور ارتقای کیفیت کمپین‌ها و همکاری‌های آتی می‌باشد.

 • ارائه پیشنهاد درباره میزان بودجه مورد نظر

هزینه تبلیغ اینفلوئنسر با اینفلوئنسرهای مختلف فرق می‌کند و بسته به بازار هدف و همچنین اینفلوئنسری که قصد دارید انتخاب کنید، هزینه‌ی کمپین شما بالا و پایین می‌شود. به همین خاطر می‌توانید از تیم حرفه‌ای ما در مورد بودجه پیشنهادی خود مشورت بگیرید و از میزان هزینه‌ای که قرار است بکنید، بیشترین سود را ببرید.

مشتریان رسا

برای مشاوره رایگان و اطلاع از به روز ترین قیمت ها برای تبلیغات در اینستاگرام با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با ما

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول

اینفلوئنسر مارکتینگ روشی در تبلیغات دیجیتال است که در آن برندها تبلیغات کالا، خدمات و پروموشن‌های خود را به فردی مشهور در شبکه‌های اجتماعی می‌سپارند تا با کمک اعتبار و میزان دنبال کننده فرد بتوانند بازخورد بالایی به دست آورند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اینفلوئنسر مارکتینگ چیست را در بلاگ رسا بخوانید.

اینفلوئنسر به کسی گفته می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی تعداد دنبال کننده بالایی دارد و به همین خاطر تاثیر بالایی می‌تواند تبلیغات داشته باشد.

میکرو اینفلوئنسر به فردی گفته می‌شود که نسبت به اینفلوئنسر تعداد دنبال کننده کمتری دارد و معمولا تعداد آنها بین ۲ تا ۵۰ هزار متغیر است.

مطمئنا اولین چیزی که باید در انتخاب اینفلوئنسر در نظر گرفت، حوزه‌ای است که در آن تولید محتوا می‌کند. عوامل دیگر در انتخاب اینفلوئنسر موضوع تبلیغات، تعداد دنبال کنندگان و نرخ تعامل است. برای راه اندازی کمپین و انتخاب اینفلوئنسر متناسب با بیزینس خودتون می‌توانید با رسا مشورت کنید.

اگر قصد شما از تبلیغات در اینستاگرام هدایت کاربر به سمت لینک خاصی از وب‌سایت است، بهتر است سراغ استوری بروید. اما اگر هدف شما اشتراک گذاری بیشتر تبلیغات است می توانید پست را در نظر بگیرید.