امروزه تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بر خلاف گذشته اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و با افرادی که به نحوی معروف شده‌اند صورت می‌گیرد. این تبلیغات می‌تواند توسط خواننده‌ها، بازیگرها، بلاگرها و اینفلوئنسر‌ها که موضوع بحث ما نیز است انجام ‌شود. خود اینفلوئنسر‌ها نیز به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که با توجه به تعداد فالوور و محتوای تولید شده توسط آنها متفاوت است.

اینفلوئنسرها گویی رازی در کار خود دارند که به این چنین قدرت و اهمیت زیادی دست پیدا کرده‌اند. اینفلوئنسرها با روش‌های خود می‌توانند به برندها برای جذب افراد کمک زیادی کنند. کار کردن و انتخاب اینفلوئنسرهای تاثیرگذار که امروزه به اینفلوئنسر مارکتینگ معروف است نه تنها منجر به فروش بیشتر و مشتریان بهتر می‌شود، بلکه افزایش قابل توجه آگاهی از برند (Brand awareness) را به دنبال دارد.

به صورت کلی، ۶ دلیل اصلی وجود دارد که چرا برند شما باید با اینفلوئنسرها کار کند و چگونه می‌‌تواند هر استراتژی بازاریابی را بهبود بخشید.

۱-اینفلوئنسرها مخاطبان خود را می‌شناسند و سلیقه آنها را می‌دانند

اغلب اینفلوئنسرها، زمان زیادی را صرف ساختن و پیشرفت پیج خود کرده‌اند. این مخاطبان برنامه خود را برای ارسال و تولید محتوا برای اینستاگرام می‌‌دانند  و از محتوایی مورد علاقه آنهاست آگاهند. امکان همکاری با این دسته افراد به عنوان یک بازاریاب تبدیل به یک گنجینه فرصت تبدیل شده که بسیار خوب است از آن استفاده کنید.

۲-اینفلوئنسرها واقع‌گرا و مصمم هستند

ممکن است اینفلوئنسرها در بین مردم، متفاوت به نظر برسند و حتی شاید بعضی افراد فکر کنند که فالوور‌های آنها واقعی نیست. در صورتی که اگر به کامنت‌های آنها مراجعه کنید، می‌بینید که بسیار معتبر هستند. البته تنها نمی‌توان به تعداد کامنت‌ها بسنده کرد. بهترین راه برای اعتبارسنجی، نرخ تعامل است. نظرات مردم، بیشتر از بررسی‌‌های حرفه‌‌ای مورد اعتماد است. زیرا مخاطبان آن‌ها به زندگی روزمره‌شان نگاه می‌کنند. به همین دلیل است که برای مردم آسان است به آن‌ها اعتماد کنند و دلیل اینکه چرا بسیاری از افراد برای مشاوره به آن‌ها مراجعه می‌کنند، مشخص می‌شود.

۳-اینفلوئنسرها محتوای غنی و قوی برای دنبال‌کننده هایشان ایجاد می‌کنند

اینفلوئنسر ها این توانایی را دارند که صادقانه با مخاطبین خود صحبت کنند و دیدگاه منحصربفرد خود را درباره محصولات مختلف عرضه کنند. دنبال‌کنندگان‌شان نیز به برندهایی که در مورد آن صحبت می‌کنند اهمیت می‌دهند.

۴-اینفلوئنسرها می‌دانند که طرفدارانشان چه می‌خواهند و چه نیازی دارند

اینفلوئنسرها می‌دانند چگونه با مخاطبان درست ارتباط برقرار کنند. زیرا آن‌ها بخشی از آن مخاطب هستند. آن‌ها به همان سرگرمی‌ها، رسانه‌ها و محصولات مصرفی علاقه دارند. این پیام‌ها طبیعی و واقعی‌تر از تأییدیه‌های سلبریتی‌ها و پوستر های تبلیغاتی است. زیرا از طرف افرادی واقعی که مخاطبانشان می‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، می‌باشد. اینکه بتوانید مصرف‌کننده مناسب را هدف قرار دهید. برای هر برندی مهم است. اینفلوئنسرها به شما این امکان را می‌دهند که این کار را انجام دهید.

۵-اینفلوئنسرها مقرون به صرفه هستند

در مقایسه با تبلیغات سنتی، بازاریابی تاثیرپذیر یک معامله است. شما مخاطبان را می‌شناسید و می‌دانید که به چه مطالبی علاقه دارند. شما می‌دانید که یک تعامل متوسط را می‌توانید از محتوای آن‌ها انتظار داشته باشید و شما کیفیتی را که می‌توانید از محتوای آن‌ها انتظار داشته باشید را می‌دانید. قادر بودن به داشتن این نوع روابطِ با کیفیت با اینفلوئنسرها به شما این امکان را می‌دهد که ایده بسیار بهتری در مورد نرخ بازگشت سرمایه (ROI: Return on Investment) داشته باشید و انتظار می‌‌ رود که کمپین‌‌های تأثیرگذار، وابسته به کلمات کلیدی و پیشنهاددهی استراتژیک بوده و برخلاف تبلیغات سنتی باشند تا نتایج مورد نظر را ببینند.

در این قسمت می خواهیم توضیحات بیشتری در مورد نرخ بازگشت سرمایه بدهیم. نرخ بازگشت سرمایه یعنی میزان سود دریافتی نسبت به کل هزینه انجام شده و به نوعی می‌توان گفت که نشان دهنده کارایی کسب و کار شماست.

فرمول کلی نرخ بازگشت سرمایه بدین صورت است:

هزینه اجناس فروخته شده/(هزینه اجناس فروخته شده – درآمد)= (نرخ بازگشت سرمایه) ROI

اگر این نرخ برای کسب و کار شما مثبت باشد یعنی می‌توانید قسمتی از سود به دست آمده را به تبلیغات و طراحی کمپین‌های مختلف اختصاص دهید و اگر هم این نرخ منفی باشد باید سریعاً به دنبال حل کردن مشکل موجود باشید چون در حال ضرر کردن هستید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد به اینفلوئنسر‌ها و دلایلی که باید با آنها کار کرد بپردازیم و نقش مهم و کلیدی ایفلوئنسر‌ها را درک کنیم. با صرفه‌جوبی در بسیاری از جوانب می‌توان نتیجه بسیار بهتری را نسبت به روش‌های سنتی گرفت. اگر هم سوال، اشکال و یا ایرادی در این قسمت دارید خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر چیست؟

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید