بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، صنعتی رو به رشد است که رشد آن نیز بسیار سریع است. اکثر شرکت‌ها برای جذب مخاطب بیشتر و حضور قدرتمندتر در دنیای دیجیتال، نیاز به حضور در شبکه‌های اجتماعی دارند. فردی با مهارت‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی تقاضای بسیار دارد و محدوده حقوق برای سمت مدیر شبکه‌های اجتماعی نیز تقریبا خوب است.

مراحل تبدیل شدن به مدیر شبکه‌های اجتماعی

اگر می‌خواهید در سمت مدیر شبکه‌های اجتماعی کار کنید، باید خلاقیت داشته باید و در مورد موارد فنی نیز مهارت داشته باشید که این مهارت‌ها فراتر از افزودن فیلتر به عکس اینستاگرام یا به اشتراک گذاری ویدیو است. همان‌طور که برای کارشناس شبکه اجتماعی شدن به خلاقیت نیاز است، مدیریت شبکه‌های اجتماعی نیز به ترکیبی از خلاقیت، هوش هیجانی، زیرکی فنی و توانایی یادگیری و واکنش سریع نیاز دارد. شما باید بتوانید به نمایندگی از یک برند به گونه‌ای برای اشتراک گذاری پست‌ها عمل کنید که با اهداف جامع بازاریابی کسب و کار سازگاری داشته باشد و همچنین موجبات سرگرم شدن و خلق ارزش برای مخاطب را فراهم کنید.

کار با شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کاری سودمند باشد. شما می‌توانید یک شرکت را به سمت دستیابی به اهدافش کمک کنید، در طول روز با شخصیت‌های مختلف تعامل داشته باشید و برای تاثیرگذاری بر زندگی مصرف کنندگان فعالیت کنید.

اگر شما علاقه‌مند به کار به عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی یا نقش مشابه آن هستید، در این مقاله ۱۱ مرحله برای به دست آوردن تخصص و کسب مهارت‌های مورد نیاز برای این موقعیت شغلی آورده شده است.

۱. با شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید

فراتر از داشتن اطلاعات اولیه از پلتفرم شبکه‌های اجتماعی مختلف، یک مدیر شبکه‌های اجتماعی باید در چگونگی استفاده بهینه از هر شبکه، استراتژی‌های مؤثر در هر شبکه برای تولید محتوا و دیگر موارد، مهارت کافی داشته باشد.

همان محتوایی که در اینستاگرام یا در تیک تاک کار می‌کند در توییتر عملکرد خوبی ندارد. شما باید با نوع محتوا و قالب‌هایی که به بهترین وجه کار می‌کنند (متن، عکس، فیلم و غیره) و موضوع و لحن محتوای بسیار خوب برای شبکه‌های مختلف آشنا شوید.

برای کارفرمایان بسیار مهم است که این را در شما ببینند که آیا می‌توانید در هر شبکه اجتماعی بهترین محتوا را به اشتراک بگذارید؛ به این معنی که شما نیاز به درک کاملی از معیارهای مهم در شبکه‌های مختلف اجتماعی دارید. شما باید بتوانید معیارها – مانند دنبال کنندگان، لایک‌ها و اشترا‌ک گذاری‌ها – را بشناسید و نحوه ردیابی آنها را بلد باشید تا بتوانید برای کارفرما چگونگی بهینه سازی استراتژی شبکه‌های اجتماعی را با در نظر گرفتن این معیارها توضیح دهید.

آیا تلاش برای افزایش “دنبال کنندگان” یا “لایک‌ها” در پست اینستاگرام برندها و کسب و کارها مهم‌تر از دیگر موارد است؟ آیا میزان “ریپلای‌ها” و “بازتوییت‌ها” برای ارزیابی توییتر یک برند به عنوان مقیاس درست به شمار می‌آیند؟ در واقع باید عنوان کنیم که موفقیت در مدیریت شبکه‌های اجتماعی امری نسبی است و هر شبکه معیارهای خاص خود را دارد. فراموش نکنید که هشتگ در تمام این شبکه‌ها نقش اساسی در دیده شدن بیشتر دارد.

ضروری است که درک کنید چگونه می‌توانید از مناسب‌ترین شبکه‌های اجتماعی به نفع کارفرمای خود استفاده کنید.

۲. مهارت‌های نوشتاری خود را تقویت کنید

نوشتن بخشی مهم از مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. یک مدیر شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک ارتباط دهنده در هسته اصلی به شمار می‌آید، که در درجه اول با محتوای نوشتاری و تصویری در این شبکه‌ها سروکار دارد و با این محتواها است که توجه‌ها را جلب می‌کند.

ایجاد محتوای جذاب یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ارتباط با کاربران در تمام شبکه‌های اجتماعی است. هنگامی که مدیر شبکه اجتماعی در این زمینه کار خود را به خوبی انجام دهد، بازاریابی محتوا به برند این امکان را می‌دهد تا اطلاعات ارزشمندی را که کاربران می‌خواهند ارائه دهد و رابطه‌ای مثبت میان مخاطبان و برند ایجاد می‌شود که به خودی خود باعث ایجاد وفاداری و حفظ مشتری می‌شود. شبکه‌های اجتماعی به برندها امکان تعامل مستقیم با کاربران خود را می‌دهند و محتوای با کیفیت بالا به این تعاملات دامن می‌زند.

شما باید درک کاملی از بهترین شیوه‌های وبلاگ نویسی و فاکتورهای نوشتن، مانند صدا و لحن، و چگونگی تحقیق در مورد موضوعات و قالب‌های مربوط به یک شرکت و مخاطبان هدف آن داشته باشید.

به دست آوردن سبک نوشتاری مناسب، نکته کلیدی در مورد محتوای هر برند است. قصد ما از تولید محتوا این است که کاربر را با محتوای خود درگیر کنید و افزایش میزان اینگیجمنت ریت را شاهد باشیم. کاربر همیشه دوست دارد تا ببیند در پشت هر محتوا انسان قرار دارد. اگر پیام‌های شما در محتوا بیش از حد شبیه تبلیغات باشد یا از لحنی فشار آور یا تکراری برخوردار باشد، می‌تواند مخاطبان مورد نظر را بسیار خسته کند. کاربران به دنبال احساس اصالت، اعتماد و قابلیت ارتباط پذیری برندها در شبکه‌های اجتماعی هستند. نوشتن به صورت مکالمه‌ای، با لحنی خودمانی، حرفه‌ای و بدون احساس خشک بودن زیاد را تمرین کنید.

۳- سراغ یادگیری مهارت‌های بازاریابی بروید

مراحل تبدیل شدن به مدیر شبکه‌های اجتماعی

اهداف و تاکتیک‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات در اینستاگرام فراتر از فید شبکه‌های اجتماعی است. شغل مدیر شبکه‌های اجتماعی، محتوا و بازاریابی از طریق ایمیل، بازاریابی سنتی، خدمات مشتری و حتی فروش را بهم پیوند می‌دهد. شما به درک اساسی از بازاریابی، خدمات مشتری و استراتژی‌های فروش و همچنین اهداف و معیارهای این نقش‌ها نیاز خواهید داشت.

برای به دست آوردن شغل مدیر شبکه‌های اجتماعی، باید توانایی اتصال استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود به اهداف گسترده بازاریابی کسب و کار را داشته باشید. بنابراین، شما باید با اهدافی که دیجیتال مارکترها دنبال می‌کنند از جمله ترافیک وب‌سایت، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و موارد دیگر نیز آشنا باشید.

همچنین باید درک بالایی از بازاریابی محتوا داشته باشید، بنابراین می‌توانید از محتوای ایجاد شده برای وب، ایمیل و سایر کانال‌های دیجیتال برای تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مناسب استفاده کنید. حتما در برنامه خود یادگیری ساخت تقویم شبکه‌های اجتماعی را قرار دهید، برای شبکه‌های اجتماعی برنامه ریزی کنید و آن را به تقویم محتوای شبکه‌ها یا تقویم تحریریه آن منتقل کنید.

به دست آوردن دانش عمومی در زمینه بازاریابی نه تنها به شما کمک می‌کند تا تلاش خود در شبکه‌های اجتماعی را با استراتژی بازاریابی شرکت گره بزنید، بلکه به شما این امکان را می‌دهد ارزش کار خود را به مدیران خود ثابت کنید. با درک قوی از معیارهای بازاریابی و فروش، شما می‌توانید در مورد تاثیرگذاری استراتژی شبکه‌های اجتماعی در اهداف کسب و کار مانند حفظ مشتری و افزایش وفاداری او، هدایت مشتری به سمت خرید و درآمدزایی صحبت کنید.

۴- آموزش‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید

کسب مدرک ارتباطات یا بازاریابی می‌تواند در رسیدن به شغلی مانند مدیر شبکه‌های اجتماعی بسیار کمک کند. برای ادامه مسیر شغلی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، به مدرک رسمی نیاز ندارید و می‌توانید برای افزایش میزان آگاهی خود آموزش‌های مرتبط را دنبال کنید.

شما می‌توانید با استفاده از دوره‌های آموزشی آنلاین، دانش خود در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهید. به دنبال دوره‌هایی باشید که بتوانند گواهینامه برای آن دریافت کنید که آن را در رزومه و نمونه کارهای آنلاین خود قرار دهید. همچنین می‌توانید منابع رایگان فراوانی را به صورت آنلاین برای یادگیری خود پیدا کنید.

نکته آخر اینکه کارفرمایان دوست دارند تا ببینند که شما دانش عمیقی در مورد تاکتیک‌های شبکه‌های اجتماعی و نحوه بهینه سازی حضور برند در کانال‌های دیجیتال دارید. چه این دانش را به صورت خودآموز به دست آورید و یا آن را در دانشگاه یاد بگیرید، اگر توانایی نمایش مهارت‌ها و دانش خود را داشته باشید، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی نقش آفرینی کنید و موفق نیز باشید.

۵. برای نشان دادن مهارت خود به کارفرمایان، یک نمونه کار به صورت آنلاین داشته باشید

وقتی برای یک نقش خلاقانه مانند بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مصاحبه می‌کنید، نمونه‌هایی از کار خود را که می‌توانید در طول یک مصاحبه نشان دهید، همراه خود داشته باشید. برای نشان دادن نمونه کار خود سراغ پست‌ها و شبکه‌هایی بروید که در قبل آنها را مدیریت کرده‌اید و حتی اگر سابقه وبلاگ نویسی دارید، آن را نیز نشان دهید.

پروژه‌های موفق شما مانند کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید در رزومه شما به عنوان نگینی بدرخشند. هدف این است که خلاقیت و توانایی خود را در مدیریت شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارید. نمونه کارها را در شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید تا تجربه خود را در مدیریت شبکه‌های مختلف را نشان دهید.

شما باید بتوانید به راحتی نمونه کارهای خود را در هنگام مصاحبه شغلی نشان و ارائه دهید. دسترسی به نمونه کارها را برای کارفرمایان آسان کنید که بتوانند در هر زمان آنها را مشاهده کنند.

۶. خود را به عنوان یک برند مارکتینگ کنید

مراحل تبدیل شدن به مدیر شبکه‌های اجتماعی

اگر هنوز تجربه کاری کافی برای پر کردن نمونه کارهای آنلاین را ندارید، وبلاگ خود را راه اندازی کنید یا از حساب شبکه‌های اجتماعی خود برای اشتراک مطالب استفاده کنید.

خودتان یک وبلاگ و بستر بازاریابی ایمیل ایجاد کنید و از آن برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. سراغ شبکه‌های اجتماعی بروید که حس می‌کنید کارفرمایان و شرکت‌ها بیشتر در آنها حضور دارند.

با اشتراک گذاری محتوا در این شبکه‌ها نه تنها مهارت خود در تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهید،‌ بلکه می‌توانید مناسب بودن خود برای موقعیت شغلی مدیر شبکه‌های اجتماعی را نیز نمایش دهید.

۷. سراغ کارآموزی در این حیطه بروید

به دست آوردن تجربه در این حیطه لزوما نباید با کسب درآمد همراه باشد. به یاد داشته باشید، کارآموزی به همان اندازه پروژه‌هایی که برای آن پول پرداخت می‌شود “واقعی” است و برای کارفرمایان بسیار ارزشمند است.

اگر وقت و منابع کافی دارید، می‌توانید سراغ کارآموزی در شرکت‌های خصوصی بروید و با آنها شروع کنید. پیشنهاد کمک به مدیریت یک یا چند حساب شبکه اجتماعی آنها یا ایجاد محتوایی که بتوانند از آن در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند، می‌تواند بهترین انتخاب باشد. هر آنچه را روی آن کار می‌کنید ردیابی و ذخیره کنید تا بتوانید به عنوان نمونه کار ارائه دهید.

۸- برندهایی که در شبکه‌های اجتماعی الهام بخش شما هستند را دنبال کنید

حساب برندهایی را که دوست دارید در آنها کار کنید (حتی اگر احساس کنند خارج از دسترس هستند)، را جستجو کنید و آنها را دنبال کنید.

آنچه را که آنها پست می‌کنند تماشا کنید و به اینکه کدام یک از مطالب از طریق دنبال کنندگان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد توجه زیادی داشته باشید. سعی کنید کمپین‌های بازاریابی آنها را شناسایی و سراغ تجزیه و تحلیل آنها بروید. کدام پست‌ها کمترین تعامل را دارند؟ این یک روش عالی برای افزایش دانش خود است.

۹. یادگیری را فراموش نکنید و مدام خود را به روز نگه دارید

مراحل تبدیل شدن به مدیر شبکه‌های اجتماعی

برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، باید عشق به یادگیری داشته باشید. چشم انداز شبکه‌های اجتماعی اغلب دچار تغییر می‌شود، که ناشی از احساسات و علاقه‌های مشتری است که مدام در حال تغییر است. در یک زمان ممکن است شبکه خاصی مورد توجه کاربران قرار بگیرد و همان شبکه در زمانی دیگر با کاهش توجه‌ها مواجه شود. با هر تغییر در رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی، تغییراتی در ابزارها و استراتژی‌ها به وجود می‌آید که برندها برای برنامه ریزی پست‌ها، مدیریت تقویم محتوایی و تقویم شبکه‌های اجتماعی خود و تبلیغ خود از آن استفاده می‌کنند.

برای موفقیت در کار مدیریت شبکه‌های اجتماعی، باید به طور مداوم در حال یادگیری باشید. با جدیدترین ابزارها و فناوری‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی کاملاً آشنا باشید. شبکه‌های اجتماعی‌ای که مخاطبان هدف شما بیشترین زمان را در آن صرف می‌کنند را شناسایی کنید. منافع، نیازها و چالش‌های کاربران برند را نیز مشخص کنید. در مورد آخرین ابزارهای نرم افزاری برای زمان‌بندی پست‌ها، مدیریت کمپین شبکه‌های اجتماعی، ردیابی و تجزیه و تحلیل کمپین‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

به عنوان یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی، همچنین باید در جریان اخبار و رویدادهای روز دنیا نیز باشید. بخش عمده‌ای از شغل شما به اشتراک گذاشتن، اظهار نظر در مورد آخرین اخبار مهم برای صنعت و مخاطبان شما است. برای خواندن اخبار و دنبال کردن مخاطبان هدف خود، زمان بگذارید تا بتوانید از آنچه برای آنها بیشترین اهمیت را دارد، استفاده کنید.

۱۰. هوش هیجانی خود را تقویت کنید

مدیران موفق شبکه‌های اجتماعی نه تنها مهارت‌های فنی و دانش بازاریابی دارند، بلکه هوش هیجانی خوبی نیز دارند. در حالی که بخشی از شغل شما بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی، پیگیری کمپین‌ها و برنامه ریزی تقویم‌ها خواهد بود، اما جنبه اصلی نقش شما شامل پاسخگویی به کاربرانی است که درباره محتوای برند شما نظر می‌دهند یا با آن درگیر می‌شوند.

اگر با یک لحن کاملا انتقادی در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید، مخاطب خود را ناخواسته ناراحت می‌کنید. شما می‌توانید به طور تصادفی این کار را با یک اظهار نظر نادرست، یک شوخی بی‌جا انجام دهید. حتی برندهای دارای تیم‌های بزرگ برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، گام‌های اشتباهی برداشته‌اند. یک مدیر عالی شبکه اجتماعی درک کاملی از انتظارات اجتماعی مخاطبان خود دارد و قبل از اشتراک گذاری محتوا، هر پست را از نظر قابلیت ارتباط پذیری و حساسیت بررسی می‌کند.

یک مدیر شبکه‌های اجتماعی به خوبی در مورد آنچه شما می‌توانید و نمی‌توانید به اشتراک بگذارید، تبحر دارد. قرار نیست همه اطلاعات به جهانیان منتقل شوند. شما باید نسبت به مخاطبان و حریم خصوصی شرکت خود احترام بگذارید.

۱۱. همیشه به دنبال آزمون و خطا باشید

کارفرمایان همیشه به دنبال مدیرانی هستند که خود آنها نیاز به مدیریت نداشته باشند. بیشتر از این، آنها معمولاً به دنبال شخصی می‌گردند که بتوانند در مورد ترندهای جدید، استراتژی‌ها و بهترین روش‌ها برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی خود به شرکت آنها مشاوره دهد.

شبکه‌های اجتماعی مدام در حال تغییر هستند. بازاریابانی که مایل به ابداع و ارائه ایده‌های جدید هستند، اغلب مورد توجه کارفرمایان بیشتری هستند. از آنجایی که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کاملاً بصورت آنلاین و با داده‌های موجود در زمان واقعی انجام می‌شود، به همین دلیل باید سراغ آزمایش روش‌های نوین رفت تا بتوان بهترین استراتژی را پیدا کرد.

آماده‌اید اولین قدم را برای تبدیل شدن به مدیر شبکه‌های اجتماعی بردارید؟

از آنجایی که بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی همچنان به عنوان اصلی‌ترین راه برای ایجاد ارتباط با مخاطبان در هر برندی در حال افزایش است، اشتغال در این زمینه نیز احتمالاً ادامه پیدا کند و تقاضا برای آن نیز بیشتر شود. اگر می‌خواهید شغلی در زمینه فناوری داشته باشید که ترکیبی از تجزیه و تحلیل و بهینه سازی حضور افراد در شبکه‌های اجتماعی باشد، مدیریت شبکه‌های اجتماعی ممکن است شغل رویایی شما باشد.

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید