اینستاگرام در چند سال اخیر قابلیت ها و امکانات فراوانی به خود اضافه کرده و بیشتر از قبل اشتیاق کسب و کارها را برای حضور در این شبکه اجتماعی جذاب، برانگیخته است. یکی از این قابلیت های ویژه که بسیار مورد توجه کسب و کار ها قرار گرفت، امکان امکان تبدیل حساب کاربری عادی به حساب کاربری بیزینس بود! این قابلیت ویژه، امکاناتی فراوانی در اختیار کسب و کار ها قرار میداد تا راحت تر از قبل از پتانسیل های تجاری اینستاگرام استفاده کنند. ما در این مقاله قصد داریم به بیان مزیت های این قابلیت ویژه پرداخته و همچنین چگونگی تبدیل یک حساب کاربری عادی به بیزنیس را برایتان شرح دهیم.

اکانت بیزنس اکانت اینستاگرام چیست؟

قبل از اینکه به بیان مزیت های این نوع حساب کاربری بپردازیم، میخواهیم کمی برایتان از اینکه اصلا بیزنس اکانت چیست؟، بگوییم. بیزنس اکانت یا همان حساب کاربری تجاری، در واقع همان اکانت ساده یا عادی اینستاگرام است اما با این تفاوت که یک سری امکانات و قابلیت ها برایش فعال شده است. به بیان ساده تر وقتی شما یک حساب کاربری عادی اینستاگرام را به حساب کاربری تجاری تبدیل میکنید، این قابلیت ها برایتان فعال میشود.

قابلیت هایی نظیر افرودن دکمه تماس، تبلیغات در اینستاگرام (اسپانسری اینستاگرام)، امکان آنالیز حساب کاربری شما و …. . به بیان کلی تر، امکانات ویژه ای در اختیارتان قرار میگیرید که با استفاده از آنها میتوانید فعالیت های بازاریابی خود در اینستاگرام را زیرنظر داشته و با آنالیز داده هایی که در اختیارتان قرار میگیرید، بیشترین استفاده و اثرپذیری از حضورتان در این شبکه اجتماعی جذاب داشته باشید و ارتباطتان را مخاطبین و مشتریان کسب و کار خود به صورت مستمر، بهبود بخشید.

مزیت های استفاده از بیزنس اکانت:

  • ابزارهای آنالیز

شاید بتوان از این مزیت به عنوان بهترین امکانی که بیزنس اکانت در اختیارتان قرار میدهد یاد کرد. ازین ابزارها در اصطلاح به عنوان اینستاگرام اینسایت نیز یاد میشود.

شما با استفاده از این ابزارها میتوانید پارامترهای گوناگونی را مورد بررسی دقیق قرار دهید که در فرآیند بازاریابی شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

داده هایی که از طریق فعال کردن ویژگی بیزنس اکانت میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید عبارتند از:

میزان بازدید و همچنین میزان تعامل مخاطبین با محتوای شما

برای دستیابی به این آمار ها کافیست از طریق گزینه ی View insights که برای هر یک از محتواهای شما فعال میشود، اقدام کنید. 

تحلیل وضعیت مخاطبین و مشتریانتان «موقعیت مکانی، جنسیت، سن و بیشتری زمان آنلاین بودن آنها»

برای دسترسی به این اطلاعات نیز باید از صفحه اصلی پروفایلتان گزینه insights را انتخاب کنید.

 

  • درج اطلاعات تماس و همچنین مشخص کردن حوزه فعالیت شما

این قابلیت چشم نواز امکان درج اطلاعات تماس را برایتان فراهم میکند. یعنی براحتی میتوانید ایمیل، شماره تماس و همچنین آدرس محل کسب و کارتان را در پروفایل خود اضافه کنید تا برقراری ارتباط مستقیم مشتریان و مخاطبینتان با شما تنها به سادگی یک آب خوردن باشد. همچنین با استفاده از گزینه category این قسمت میتوانید از بین دسته بندی های موجود، صنعت و حوزه فعالیت کسب و کارتان را انتخاب کنید.

جدای از سهولت در برقراری ارتباط مشتریان با شما، افزودن این ویژگی سبب شکیل تر و رسمی تر شدن پروفایل شما میشود.

  • استفاده از تبلیغات رسمی اینستاگرام «اسپانسری»

یکی دیگر از قابلیت های خوبی که در این حالت برای شما فعال میشود، استفاده از خدمات تبلیغاتی و اسپانسری خود اینستاگرام است. به این صورت که شما میتوانید با استفاده از گزینه Promote به راحتی محتوای مورد نظر یا حساب کاربریتان را به صورت تبلیغات کلیکی یا بازدیدی و توسط خود اینستاگرام نشر دهید.

 

از مزایای خوب این روش تبلیغ میتوان به هدفمند بودن و به صرفه بودن آن اشاره کرد. به بیان ساده تر اینستاگرام تبلیغ شما را دقیقا به مخاطبین هدفتان نمایش میدهد و همچنین نیازی به پرداخت پول اضافی نبوده و تنها به میزان بازدید یا کلیک کسب شده، هزینه پرداخت میکنید.

اما خبر بد این داستان اینجاست که این قابلیت برای کاربران ایرانی محدودیت داشته و و در حال حاضر کاربران ایرانی به هیچ صورت امکان استفاده از این ویژگی را ندارند.

اما اصلا نگران نباشید! برای داشتن تبلیغاتی هدفمند و همچنین تدوین استراتژی حضور کسب و کارتان در اینستاگرام کافیست با ما در ارتباط باشید.

  • امکان قرار دادن لینک در استوری

حتما در بین صفحات اینستاگرامی و به خصوص اینفلوئنسرها استوری ای را مشاهده کردید که از شما میخواهد «وارد لینک زیر شود!»

این همان آخرین قابلیتی است که شما میتوانید با تبدیل حساب کاربری خود به بیزنس، از آن بهرمند شده و بتوانید در استوری های خود لینک درج کنید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای قرار دادن لینک در استوریتان، غیر از تغییر حالت حساب کاربری خود به بیزنس، تعداد فالوور های شما نیز باید بالای ۱۰,۰۰۰ نفر باشند.

چگونگی تبدیل پیج شخصی به بیزینس

تا به اینجا برایتان شرح دادیم که حساب کاربری تجاری اینستاگرام چیست و همچنین از مزیت هایش برایتان گفتیم. حالا نوبت این رسیده برایتان توضیح دهیم که چگونه میتوانید حساب کاربریتان را به بیزنس تغییر دهید. برای این امر بسیار ساده کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. وارد حساب کاربری اینستاگرام خود و سپس قسمت Settings شوید.
  2. در قسمت انتهایی بخش Settings، گزینه آبی رنگ Switch to Professional Account و بعد از Business را انتخاب کنید. در مراحل بعدی نیز اینستاگرام از شما یک سری اطلاعات مانند حوزه کاری و … میخواهد و البته درج این اطلاعات برای تکمیل فرآیند تبدیل حساب کاربری شما به بیزنس الزامی میباشد.

به شما تبریک میگوییم! اگر مراحل بالا را تا انتها رفته باشید حساب کاربری شما به نوع بیزنسی تبدیل شده و تمامی امکانات ذکر شده برای شما فعال شده است.

توجه: حال که با حالت بیزنس اینستاگرام و این که چه مزیت هایی دارد آشنا شدید، پیشنهاد میکنیم در ابتدا فکر کنید که آیا این تغییر حالت حساب کاربری میتواند برای شما مفید باشد و سپس اقدام به این تغییر وضعیت نمایید. اکثر حساب های کاربری شخصی اینستاگرام نیازی به این تغییر وضعیت نداشته و هیچ الزامی به درگیری با این ویژگی ها را ندارند. برای مثال اگر شما حساب کاربریتان را به بیزنس تغییر دهید، پروفایل شما در حالت عمومی یا Public قرار گرفته و تا زمانی که حساب کاربریتان به حالت عادی بازنگردد، امکان شخصی کردن پروفایل یا private کردن آن وجود ندارد.

 

 خارج شدن از حالت بیزینس اینستاگرام

اگر حساب کاربریتان در حالت بیزنس قرار دارد و به هر دلیلی میخواهید به حالت عادی برگردد، کافیست درست مثل قبل از طریق قسمت Settings، گزینه آبی رنگ Switch to Personal Account را انتخاب کنید.

کلام آخر

در این مقاله به بیان ساده و البته کامل چیستی اکانت بیزنس اینستاگرام و همچنین شرح مزیت هایش پرداختیم. همچنین برایتان توضیح دادیم که چطور حساب کاربریتان را به بیزنس یا بالعکس تغییر دهید. در پایان لازم میدانیم که این موضوع را دوباره تکرار کنیم:

قبل از اینکه حساب کاربریتان را به حالت بیزنس تغییر دهید، ببینید برای شما مفید خواهد بود یا نه؟

بیشتر بخوانید:

لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام

ترفندهایی که باید درباره استوری اینستاگرام بدانید

بایدها و نبایدهای تولید محتوا در اینستاگرام که باید رعایت کنید

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید