امروزه بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ‌ها برای تحلیل پیج‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به دنبال ابزاری برای انجام این کار هستند که البته در خود اینستاگرام به شکلی جزئی‌تر این ویژگی وجود دارد و با فعال کردن اکانت بیزینس، امکان‌پذیر است. حال قصد داریم به معرفی ابزارهای برای آمار اینستاگرام بپردازیم:

Brandwatch Consumer Research

شما با Brandwatch از این سایت برای جمع‌آوری داده در موارد زیر استفاده کنید:

  1. هشتگ‌های اختصاصی
  2. حساب‌های بیزینسی شخصی
  3. حساب‌های غیر بیزینسی شخصی

این به معنای آن است که شما می‌توانید هر پستی را که مشخص کرده‌اید، پیگیری و تحلیل کنید. با استفاده از این داشبورد شما قادر خواهید بود تا روند‌های جدید و اینفلوئنسرهای مهم را شناسایی و بفهمید که چه محتوایی در صنعت شما مؤثرتر است.

کانال‌های این پلتفرم به شما اطلاعات کاملی در مورد حساب کاربری‌تان ارائه می‌دهند. این بدان معناست که شما می‌توانید به راحتی خودتان را در برابر رقبا محک بزنید. همچنین عملکرد و پست‌های خود را مقایسه کنید. در کل، شما قادر خواهید بود ببینید که چطور با افرادی که به آن‌ها علاقمند هستید و نیز با اینستاگرام خود تعامل دارید. همچنین می‌توانید ببینید رقبای شما چه کار می‌کنند و چگونه فعالیت‌هایتان را در کنار آنها تنظیم کنید. این یک مجموعه‌ی ارزشمند است.

Quintly

ابزار Quintly داشبورد است که چندین شبکه اجتماعی را پوشش می‌دهد. این کار با داشبوردی استاندارد صورت می‌گیرد که می‌تواند متناسب با نیازهای شما باشد. همچنین معیارهایی را که برای شما مهم است بررسی کنید.

این ابزارِ تجزیه و تحلیل اینستاگرام، برای فالوورها، پروفایل شما و رقبای‌تان را با آمار دقیق دنبال می‌کند. شما می‌توانید محتوای اینستاگرام خود را آنالیز کرده و تعاملات ایجاد شده از عکس‌ها و فیلم‌های خود را نیز بررسی کنید.

Socialbakers

Socialbakers ابزار تجزیه و تحلیل رایگان اینستاگرام را ارائه می‌کنند. شما می‌توانید داشبورد Socialbakers  خود را ایجاد کنید. در حالی که بخش‌های زیادی برای مشاهده وجود دارد، فیچر‌های نسبتاً محدودی در نسخه رایگان فعال است. شما می‌توانید ببینید که کدام پست‌های شما جذابیت بیشتری برای کاربر داشته و می‌توانید تاثیرات، دسترسی و تعامل را نیز مشاهده کنید.

این حقیقت که شما می‌توانید داشبورد خود را بسازید یک مزیت بزرگ است. در حالی که رابط کاربری برای استفاده آسان می‌باشد. برای بینش و آنالیز سطح بالا نیز مناسب است.Socialbakers در هر ماه  $۲۰ هزینه اشتراک دریافت می‌کند و علاوه بر اینستاگرام در یوتیوب، توئیتر و فیسبوک نیز فعالیت می کند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره اینستاگرام reels و نحوه استفاده از آن

SquareLovin

Squarelovin ابزاری عمیق و پیشرفته برای یک تجزیه و تحلیل رایگان است. این برنامه معیارهایی را در مورد مشاغل به همراه یک آنالیز ماهانه و تاریخچه پست‌های شما که در طول سال، ماه، روز و ساعت است نشان می‌دهد.

تعامل مخاطبین با تمام پست‌ها و بهترین پست‌های عالی شما را نشان داده و یک زمان‌بندی بهینه‌سازی شده از بهترین و بدترین زمان‌های انتشار پست به شما ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید حساب اینستاگرام خود را از داخل داشبورد مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ رسا

  • Union Metrics

این سایت حساب رایگان ارائه می‌دهد، که اطلاعات یک ماه گذشته را پوشش می‌دهد. این گزارش با استفاده از چند الگوریتم از پلت فرم تجزیه و تحلیل‌های آن‌ها تولید می‌شود. در حالی که این گزارش دقیقا جامع نیست، چند چیز خوب انجام می‌شود تمرکز بر انتخاب چند معیار و پست‌ها برای مقایسه آن‌ها با میانگین خود، کمک به شما برای شناسایی هر گونه الگوها و تم‌های شماست.

شما می‌توانید هر ۲۴ ساعت این گزارش را دریافت و آپدیت می شوند و اجازه دهد بررسی کنید که چگونه پست‌های جدید نسبت به میانگین عمل می‌کنند. این گزارش همچنین به شما نشان می‌دهد که چند نفر با شما و فالوور‌های خود تعامل دارند. زمان‌هایی که شما در ماه گذشته پست کردید در یک نمودار نشان‌داده شده‌است، و بهترین روز و زمان برای پست کردن نمایش داده می‌شود، از جمله جزئیات این که چقدر تعامل بیشتری در مقایسه با میانگین شما دریافت می‌کند هشتگ‌ها نیز به همین روش عمل می‌کنند.

Iconosquare

کاربران اینستاگرام به دنبال یک نرم‌افزار تجزیه و تحلیل کارآمد هستند. Iconosquare ابزاری است که آن‌ها به دنبال آن هستند. این نرم‌افزار تلاش برای گسترش طیف فالوور را انجام می‌دهد و طرفداران و مشتریان واقعی شما را شناسایی می کند.

در سرتاسر دنیا افراد، شرکت‌های برتر و آژانس‌های تبلیغاتی از Iconosquare استفاده کرده‌اند. زمانی که در سال ۲۰۱۱ این شرکت تاسیس شد، در ابتدا Statigram نام داشت و این نرم‌افزار امروزه به بیش از ۱۰ میلیون عضو رسیده و در میان افراد مشهور مورد توجه قرار گرفته‌است. این امر تضمین می‌کند که کاربران، بهترین نتایج برای کسب‌وکار خود را در اینستاگرام کسب می‌کنند.

 

Owlmetrics

در واقع یک ابزار کاملی برای همه موارد مربوط به  تجزیه و تحلیل اینستاگرام است. Owlmetrics تمام بخش‌های کلیدی در حساب اینستاگرام شما مانند رشد فالوور، تعامل، فعالیت کاربران و حساب‌های رقیب را ردیابی می‌کند. در واقع به شما دیدی واقعی در یک داشبورد با کاربری ساده می‌دهد. اما این تنها کاری نیست که می‌تواند انجام دهد.

شما در مورد چیزهایی مانند بهترین زمان برای انتشار پست، پستی که بیش‌ترین تعامل را دریافت کرده، منابع بیش‌ترین تعامل و.. اطلاعات کسب می‌کنید.

 

Simply Measured

Simply Measured راه حلی ارائه داده  است که تحلیل هر فعالیت شبکه اجتماعی را فراهم می‌کند. کاربران در آن شرکت می‌کنند، بدون توجه به اینکه مالکیت آن کسب شده و یا خریده شده‌ باشد. از تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده، insights به دست می‌آید و در فرمت‌های مختلفی مانند پاورپوینت، گزارش اکسل و…  که توسط کاربر انتخاب می‌شوند، ارسال می‌شوند.

Simply Measured انتخابی محبوب در بین پلتفرم‌های تحلیلی شبکه‌های اجتماعی است و توسط بسیاری از نام‌های تجاری شناخته‌ شده در سراسر جهان مانند مایکروسافت، سامسونگ و آدیداس استفاده می‌شود. این سیستم به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا عملکرد شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های آنلاین و رقبا را مورد سنجش قرار دهند. این سیستم همچنین کاربران را قادر می‌سازد تا بر روی کلمات کلیدی خاص آنلاین نظارت داشته و محرک‌ها را نیز برای موارد خاص تنظیم کنند.

Sprout Social

Sprout Social یک نرم‌افزار است که ارتباط بین شرکت‌ها و افراد را آسان می‌سازد. این کار حتی به ساده کردن ارتباطات بین کسب‌ و کار و مشتریان کمک می‌کند. سه ویژگیِ تجزیه و تحلیل، انتشار و تعامل آن می‌تواند به شرکت‌ها و افراد کمک کند تا به طور موثرتری در شبکه‌های  اجتماعی گام بردارند.

Sprout Social راه حلی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با ارایه یک روش یکپارچه برای آغاز، مشارکت و پی‌گیری مکالمات اجتماعی، صفحه خود را ایجاد و حفظ کنند. به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که با ارائه پاسخ‌های سریع به سوالات مشتریان و دنبال کننده‌ها و نگرانی‌هایی که ممکن است در ذهن داشته باشند، رابطه بهتری با مشتریان ایجاد کنند. این نرم‌افزار طیف وسیعی از کارکردها را ارایه می‌دهد تا شما بتوانید به طور موثر بر روی استراتژی‌های بازاریابی اجتماعی خود کار کنید و آن‌ها را بهینه کنید. در نهایت، به شما این امکان را می‌دهد که با ارائه استراتژی، افزایش فروش و فالوور را داشته باشید.

Keyhole

Keyhole به طور دقیق داده‌های وب سایت‌های ارتباط جمعی واقعی و تاریخی را اندازه‌گیری می‌کند، و اطلاعات را در نمودارها و چیدمان ساده که باعث تسهیل گزارش‌دهی و تدوین استراتژی می‌شوند، نشان می‌دهد.

خدمات Keyhole به شما کمک می‌کند که به راحتی هشتگ‌ها، کلمات کلیدی، حساب‌ها و لینک‌هایی را پیدا کنید که مورد نیاز شما در شبکه‌های اجتماعی است. از Keyhole برای نظارت بر بهینه‌سازی کمپین، نظارت و بهینه‌سازی برند و تحقیقاتِ بازار محور و ارزیابی رقبا استفاده کنید.

Minter

Minter ابزار ردیابی زمان برای شرکت‌های نوپا و شرکت‌های کوچکی است که به یک ابزار آنلاین نیاز دارند که به طور خودکار زمان پروژه خود را پیگیری کنند و یک فاکتور در یک کلیک تولید ما می‌خواهیم با ردیابی زمان پروژه به کسب و کارها کمک کنیم تا بتوانند بر اهداف خود تمرکز کنند. در دیگر بخش‌های کسب‌وکار متمرکز شوند و بر این اساس رشد کنند.

Picture.io

Picture.io یکی از چند برنامه تحلیلی کاملا رایگان است که در اینجا ذکر شده‌است. Picture.io در مقایسه با ابزارهای دیگر که ممکن است استفاده کنید، محدود است. اما اگر با شبکه‌های اجتماعی شروع به کار کنید و یا اگر یک بودجه دقیق دارید، نمی‌توانید از آن صرف‌نظر کنید. علاوه بر این، Picture.io دارای چند ویژگی قابل‌توجه است که ممکن است ابزارهای دیگر فاقد آن باشند. برای مثال Picture.io به شما یک امتیاز ساده بر اساس اندازه و رضایت کسب و کار، تعامل و ارتباطات جمعی در اینستاگرام می‌دهد.

هر سه معیار می‌توانند به شما کمک کنند تصمیمات مهمی در مورد استفاده از اینستاگرام خود بگیرید. بنابراین به جای پیگیری ده‌ها معیار، شما یک امتیاز ساده می‌گیرید که همه چیز را به طور خلاصه می سنجد.

SocialRank

لیست کاملی از فالوور‌های خود از بالا به پایین تهیه کنید. آن‌ها را براساس ارزش، تاثیر، تعداد فالوور، مکان، نرخ تعامل و… مرتب کنید. با استفاده از فیلترهای جستجو و یا مشاهده خلاصه‌ای از insights های مخاطبین مانند فالوور تقلبی، مکان‌ها و زبان‌ها، برای کمپین‌های خود مخاطبان بسیار مناسب ایجاد کنید.

در مورد ابزارهای ایرانی باید بگوییم که فقط چند سایت ایرانی وجود دارند که این خدمات را ارائه می دهند و بسیار محدودتر از نمونه‌های ذکر شده هستند. ولی به چند نمونه هم اشاره می کنیم:

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد به معرفی ابزارهای خارجی و ایرانی برای تحلیل آمار اینستاگرام اشاره کنیم. اگر در این مورد سوال، اشکال و یا ایرادی دارید می‌توانید در قسمت نظرات مشکل را مطرح نمایید.

اگر قصد تبلیغات در اینستاگرام را دارید با خدمات رسا در این حوزه بیشتر آشنا شوید.

 

بیشتر بخوانید:

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید