امروزه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا، با حدود ۸۰۰ میلیون کاربر است که شاهد افزایش کاربران آن هستیم. اما در هر شبکه اجتماعی هر چقدر هم که محبوب باشد، عده‌ای از کاربران نیاز دارند که اکانت خود را حذف یا برای مدتی آن را deactivate (غیرفعال) کنند.

اگرچه که زندگی امروزه بدون شبکه‌های اجتماعی و تکنولوژی غیرقابل باور است، اما چرا افراد نیاز دارند تا اکانتشان را پاک کنند؟ برخی از این دلایل عبارتند از:

 • خود اینستاگرام بعضی اوقات، به صورت اشتباه، بعضی حساب ها را پاک می‌کند یا مردم برخی پیج ها را بنا به دلایلی ریپورت می کنند.
 • شبکه‌های اجتماعی وقت زیادی از کاربرانشان می‌گیرد. شاید مردم گاهاً احساس می‌کنند که وقتشان در حال تلف شدن است و تصمیم به حذف اکانتشان می‌گیرند.
 • افراد مختلف مشغله‌های زیادی دارند و نمی‌خواهند زمانشان تلف شود، پس تصمیم می‌گیرند اکانتشان را حذف کنند.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد آموزش قدم به قدم حذف یا بستن اکانت اینستاگرام صحبت کنیم.

در ابتدا باید به این موضوع توجه کنیم که ۲ نوع پاک کردن حساب کاربری در اینستاگرام وجود دارد:

 • پاک کردن حساب به صورت دائمی
 • پاک کردن حساب به صورت موقت

که در مورد حذف اکانت اینستاگرام هم در نسخه web (وب) و هم در اپلیکیشن مفصل توضیح خواهیم داد.

آموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت

روش حذف اینستاگرام بر روی نسخه وب (web):

 1. وارد تنظیمات شوید.
 2. از قسمت edit profile مقداری پایین آمده و بر روی گزینه temporarily disable Instagram account کلیک نمایید.
 3. در قسمت ?Why are you disabling your account علت پاک کردن را ذکر نمایید. اگر گزینه‌ای پیدا نکردید،something else را انتخاب کنید.
 4. در قسمت To continue, please re-enter your password، رمز خود را وارد کرده و بر روی temporarily disable Instagram account کلیک کنید تا حذف موقت اکانت شما صورت گیرد.

     

روش حذف اینستاگرام بر روی نسخه اپلیکیشن (قبل از طی کردن مراحل توصیه می‌شود که از فیلترشکن استفاده کنید تا منوها را واضح و خوانا تر ببینید):

 1. ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. بر روی تنظیمات (settings) کلیک کنید.
 3. از لیست منوها گزینه help را انتخاب نمایید.
 4. در این مرحله گزینه help Centre را انتخاب کرده تا وارد صفحه‌ای  جدید شوید.
 5. در کادر خاکستری رنگ گزینه Delete Your Account را انتخاب کنید.
 6. در صفحه بعد سه گزینه باز می شود. بر روی How do I temporarily disable my Instagram account? کلیک کنید تا کادر مورد نظر باز شود. در این قسمت به ما اخطار داده می‌شود که امکان حذف اکانت به صورت موقت بر روی نسخه موبایل وجود ندارد، ولی در زیر این نوشته گزینه‌ای با مضمون com from a mobile browser وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید، مجدداً کادری باز می شود که Instagram.com را لینک کرده است. اگر بر روی آن کلیک کنید به اپلیکیشن موبایل بر می‌گردید. ولی اگر لینک را نگه دارید و گزینه باز کردن پیج در صفحه جدید را انتخاب کنید، وارد اینستاگرام بر روی مرورگر(browser) خواهید شد که از این طریق می توانید ادامه مراحل را به راحتی انجام دهید.
 7. ابتدا در حساب کاربری خود لاگین کرده بر روی تنظیمات کلیک کنید.
 8. گزینه Edit Profile را انتخاب کرده مقداری پایین آمده و بر روی گزینه Delete Your Account کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید.
 9. در صفحه جدید،گزینه  Why are you deleting your account?را انتخاب کنید. در این قسمت باید علت پاک کردن حساب کاربری خود را وارد کنید که اگر گزینه‌ای پیدا نکردید something else  را انتخاب کنید.
 10. در قسمت بعدی پسورد را وارد کرده و بر روی گزینه temporarily disable Instagram account کلیک کنید.
 11. در قسمت بعد اینستاگرام علت بستن پیج را می‌خواهد بداند. یک مورد را انتخاب کنید و اگر چیزی پیدا نکردید بر روی something else کلیک کنید.
 12. پسورد را وارد کرده و بر روی گزینه temporarily disable Instagram account کلیک کنید تا حذف موقت اکانت اینستاگرام شما با موفقیت صورت گیرد.

آموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم

این روش، هم بر روی نسخه وب (web) و هم بر روی اپلیکیشن موبایل کارساز است.

 1. ابتدا باید وارد آدرس instagram.com شوید.
 2. روی Managing Your Account کلیک کرده از قسمت Delete Your Account، گزینه‌ی ?how do I delete my Instagram account را انتخاب کنید. در نهایت بر روی Delete Your Account که لینک شده کلیک کنید.
 3. در این مرحله صفحه‌ای باز می شود. در قسمت ?Why are you deleting your account علت را توضیح دهید.
 4. در بخش بعد پسورد را وارد نمایید. گزینه قرمز رنگ permanently delete my account را انتخاب کنید و اکانت اینستاگرام شما دیگر برای همیشه پاک خواهد شد.

آیا حذف اکانت اینستاگرام بدون پسورد ممکن است؟

حذف یا بستن اکانت اینستاگرام مستلزم این است که حتماً در حساب خود لاگین کرده و بدون پسورد این امر امکان‌پذیر نیست. حداقل تا به امروز همچین روشی وجود نداشته و منطقی نیز نیست. در غیر این صورت هرکسی می تواند از اکانت فرد دیگر سو استفاده کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم تمام مسائل مربوط به حذف اکانت اینستاگرام را مطرح کنیم تا اگر در شرایطی قرار گرفتید که نیاز به حذف اکانت اینستاگرام داشتید، می توانید سریعاً با کمک این مقاله  این کار را انجام دهید. اگر از این ایده‌ها و ترفندها در اینستاگرام استفاده کردید و نتیجه گرفتید، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

بیشتر بخوانید:

 

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید