اینفلوئنسرها یکی از مهم‌ترین افراد در بازاریابی هستند که توسط مارکترهای بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند و از همکاری با آنها بهره بسیاری می‌توان برد. در این مقاله قرار است بیاموزید که چگونه با استفاده از فناوری، اینفلوئنسر مارکتینگ را راه اندازی و مقیاس بندی کنید و در نهایت آن را به سوی موفقیت سوق دهید.

موفقیت در اینفلوئنسر مارکتینگ

یک بازاریابی به هیچ عنوان زندگی کاری ساده‌ای ندارد و در مسیر فعالیت‌های بازاریابی خود چالش‌های بسیاری را باید متحمل شود. تلاش او برای به موفقیت رساندن کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ نیز در راستای فعالیت‌های مهم و چالش برانگیز بازاریاب‌ها به شمار می‌آید.

همه می‌دانیم که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و برای چه منظوری استفاده می‌شود اما با این حال باید بگوییم که، در اینفلوئنسر مارکتینگ، برندها با اینفلوئنسرها – افراد تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی، قرارداد می‌بندند تا کسب و کار، خدمات و کالای خود را به مشتریان و مخاطبان آینده خود معرفی کنند.

امروزه، اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی نظیر، لینکدین، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و فیس‌بوک حضور دارند و مشاغل می‌توانند با کمک آنها مستقیماً با مشتری از طریق این شبکه‌ها صحبت کنند.

اما همان‌طور که مدیریت یک شرکت می‌تواند کاری پیچیده باشد و فناوری می‌تواند آن را ساده‌تر کند، برنامه‌های اینفلوئنسر مارکتینگ نیز برای اینکه مقیاس پذیر شوند و آسان‌تر بتوان آنها را مدیریت کرد، نیاز به کمک فناوری دارند.

۷ قدم برای موفقیت در اینفلوئنسر مارکتینگ

بستر مناسب برای اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند به هر کسب و کار و بازاریابی کمک کند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را بهبود دهد و احتمال موفقیت آن را بیشتر کند.

بخشی از کارکرد فناوری برای شما درک نحوه کار با آن است. اگر نحوه استفاده صحیح از هر نوع دستگاه دیجیتال را ندانید، هرگز نمی‌توانید از آن به طور کامل استفاده کنید.

در ادامه به شما درباره برخی از استفاده‌های فناوری برای اینفلوئنسر مارکتینگ را نام خواهیم برد.

۱. اهداف خود را مشخص کنید

قبل از شروع، باید بدانید که شاخص‌های اصلی عملکرد (KPI) کسب و کار شما چیست. این شاخص‌ها می‌توانند شامل موارد زیر شوند:

  • دستیابی یا ریچ
  • اینگیجمنت
  • ایمپرشن‌ها
  • بازدیدها
  • فروش
  • افزایش مخاطبان

چرا شما باید اینها را بدانید؟

بسیار مهم است که شما از ابتدا این اهداف را مشخص کنید، خواه اهداف شما به این موارد مرتبط و یا اینکه در بازار هدف شما به گونه‌ای دیگر باشد.

انجام این کار، شما را قادر می‌سازد تا برای اهداف خود به خوبی تصمیم گیری کنید و برای آنها به شکل صحیح برنامه ریزی کنید.

۲. شبکه اجتماعی مورد نظر خود را مشخص کنید

موفقیت در اینفلوئنسر مارکتینگ

شما از قبل باید بدانید که کدام شبکه اجتماعی هدف شما است. اگر برای کسب و کار و هدف شما فیس‌بوک بهترین گزینه است، نباید سراغ سرمایه گذاری روی دیگر شبکه‌ها و به عنوان مثال توییتر بروید.

برای اینکه شبکه اجتماعی مورد نظر خود را پیدا کنید، نیاز به تحقیق در مورد جایگاه شما قبل از شروع فعالیت‌های بازاریابی دارید. به طور خاص، باید جایگاه خود را ارزیابی کنید تا بفهمید مشتری‌های شما به احتمال زیاد از چه شبکه‌های اجتماعی بیشتر استفاده می‌کنند.

اگر بتوانید این موضوع را کشف کنید و شبکه اجتماعی خاص خود را پیدا کنید، می‌توانید به طور مناسب‌تری در مورد مکان اینفلوئنسر مارکتینگ خود تصمیم بگیرید و آن را به گونه‌ای انتخاب کنید، که کانون توجه شما باشید.

۳- سراغ وب‌سایتی برای پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب خود بروید

هنگامی که KPI و شبکه‌های اجتماعی خود را که می‌خواهید استفاده کنید را مشخص کردید، وقت آن است که سراغ وب‌سایتی بروید که شما را برای رسیدن به اینفلوئنسر مناسب شما راهنمایی کند.

پیدا کردن آژانس تبلیغاتی مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا با تمام اینفلوئنسرها در یک بستر جامع آشنا شوید، بتوانید برای تبلیغات در اینستاگرام بهترین تصمیم‌ها را بگیرید و همچنین برای تولید محتوا در اینستاگرام نیز از آنها کمک بگیرید و در واقع صفر تا صد کار را به آنها بسپارید.

۴- با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید

شما سراغ آژانس تبلیغاتی معتبر آمده‌اید که اینفلوئنسرهای مناسب کسب و کار شما را به شما معرفی کرده است.

بسیار عالی! اما این تازه آغاز راه است.

از اینجا به بعد، شما باید بلافاصله ارتباط خود را با اینفلوئنسرها آغاز کنید و برای شروع نیازی به ۸۰۰ اینفلوئنسر ندارید.

چه لیست شما از اسامی میکرو اینفلوئنسرها پر شده باشد و یا اینکه سراغ اینفلوئنسرهای مگا و بزرگ رفته باشید، همیشه کار خود را با لیستی محدود و کوچک آغاز کنید. اما خوب است بدانید که اینفلوئنسرهای نانو می‌توانند برای شروع بهتر باشند.

حالا چرا لیست کوچکتر از اینفلوئنسرهای نانو بهتر است؟ نانو اینفلوئنسرها برای کسب و کار شما سودمند هستند زیرا در مقایسه با حتی اینفلوئنسرهای کوچک و اینفلوئنسرهای مگا و بزرگ مانند کیم کارداشیان، سلنا گومز و غیره میزان تعامل بالاتری دارند.

انتخاب محدودتر و همچنین رفتن سراغ اینفلوئنسرهای نانو به شما کمک می‌کند تا کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به صورت آزمایشی بروید و از نتیجه آن برای کمپین‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

به احتمال زیاد، شما هنگام شروع به هدف خود نخواهید رسید و این طبیعی است. اما برای ابتدای کار این راه را امتحان کنید و برای آن زمان بگذارید، چرا که برای آینده شما مفید خواهید بود.

لینک‌ها و تمام اطلاعاتی که قرار است به اینفلوئنسر بدهید را امتحان کنید و تا پایان کار تمام بازخوردها و نتایج را رصد کنید.

۵. یک برنامه محتوایی برای کمپین خود آماده کنید

موفقیت در اینفلوئنسر مارکتینگ

هنگام شروع، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تهیه یک برنامه کامل برای محتوای کمپین است.

این کار ممکن است برای شما کمی عجیب به نظر برسد، چرا که اینفلوئنسرها خودشان در روز محتوای زیادی تولید می‌کنند. اما شما باید برای کمپین، کار تولید محتوا را انجام دهید و آن را به اینفلوئنسر بدهید.

یک برنامه کامل که از ایده‌های جالب برای تولید محتوا در اینستاگرام پر شده باشد، کار را برای شما به عنوان یک بازاریاب آسان‌تر می‌کند.

داشتن محتوا این امکان را به شما می‌دهد که زمان بندی کمپین را بهتر مدیریت کنید و همچنین اینفلوئنسر نیز در مورد آنچه شما می‌خواهید دچار سردرگمی نشود.

۶. محتوا را مرور و بهینه کنید

هنگامی که محتوا را در اختیار اینفلوئنسر قرار می‌دهید، ممکن است آن را به گونه و زبانی دیگر بیان کنید و این وظیفه شماست که صحت آن را مرتب چک کنید.

شاید خوب نباشد که مدام به آنها در مورد عدم داشتن آزادی در بیان محتوا صحبت کنید و باید این مورد را به گونه‌ای دیگر مطرح کنید که باعث ایجاد ناراحتی نشوید.

کسب و کارها باید در ابتدای کار خود با اینفلوئنسرها کار کنند. بنابراین، بسیار مهم است که نوع برخورد آنها صحیح و حساب شده باشد.

با استفاده از آمار و داده‌های موجود در مورد کسب و کار خود، می‌توانید به اینفلوئنسرها بگویید که چه نوع محتوایی برای مخاطبان و مشتریان آنها بهتر جواب می‌دهد.

ممکن است این روش و انتخاب محتوای مناسب خیلی منطقی به نظر نرسد، اما برای ایجاد یک رابطه مثبت بین اینفلوئنسرها و مشتریان بالقوه شما امری ضروری است.

کار اینفلوئنسرها را به سرنوشت واگذار نکنید. از تحقیق استفاده کنید تا به آنها نشان دهید چه محتوایی برای هر دوی شما بهتر است و به یاد داشته باشید، هر تبدیل آنها برای شما سود به همراه خواهد داشت. همیشه در کمپین‌ها به آنها انگیزه دهید تا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

۷. داده‌های خود را ردیابی کنید

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از فناوری این است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید آمار مربوط به کمپین خود را رصد کنید و آن را تجزیه و تحلیل کنید.

بدون فناوری، باید به روش‌های سنتی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی اعتماد کنید، که یک کار دلهره آور است که احتمال خطا در آن نیز بسیار زیاد است.

داشتن بستر مناسب برای اندازه گیری کمپین‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا در هر زمان به طور مؤثر آمار اینفلوئنسر خود را ردیابی کنید.

استفاده از این ابزارها به شما این امکان را می‌دهد تا میزان کلیک روی لینک و همچنین میزان تعامل، ثبت نام در ایمیل، بازدیدها، میزان افزایش دنبال کنندگان و موارد بسیار دیگر را به دست آورید. همچنین باعث صرفه جویی در وقت تیم بازاریابی شما نیز می‌شود.

اثرگذاری روی مصرف کنندگان و داشتن مشتریان بیشتر

اگر مطمئن نیستید که استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ خود را از کجا شروع کنید، در وهله اول بررسی کنید که آیا اینفلوئنسر مارکتینگ واقعاً برای شما مناسب است یا خیر.

تا به امروز کسب و کارهای بسیاری از اینفلوئنسر مارکتینگ نتیجه خوبی گرفته‌اند و این روش بازاریابی می‌تواند به شما کمک کند قبل از شروع، تمام آنچه برای موفقیت در آن را نیاز دارید مهیا کنید و برای آن برنامه ریزی درستی داشته باشید.

با استفاده از فناوری مناسب، می‌توانید تبدیل را در کمپین خود افزایش دهید، برای کسب و کار خود مشتریان بسیار فراهم کنید و در عین حال بیشترین سود را از بازاریابی خود به دست آورید.

 

بیشتر بخوانید:

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید