امروزه اکسپلور در اینستاگرام نقش مهم و جالبی دارد و کسب و کارها در تلاشند جایگاه بهتری را در اکسپلور بدست بیاورند. اما وارد شدن در این فضا که بسیاری از افراد درحال رقابت برای آن هستند،شاید کمی چالشی به نظر برسد چرا که  از شروط مختلفی نیز تبعیت می‌کند. قبل از ورود به این بخش ابتدا بیایید ببینیم اکسپلور چیست!؟

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

گزینه اکسپلور آیکونی ذره‌بین مانند دارد که با کلیک بر روی آن وارد دنیای عجیبی می‌شوید. اگر بار اولتان باشد که بر روی آن کلیک می‌کنید محتوایی را به شما نمایش می‌دهد که تصادفی ترند (Trend) شده‌ است.

شاید حتی یک پست ایرانی را هم نتوانید پیدا کنید اما به مرور وقتی که فعالیت خود را در اینستاگرام آغاز می‌کنید خود اینستاگرام متوجه می‌شود که به چه چیزهایی بیشتر علاقه دارید و همیشه سعی داشته که محتوای نمایش داده شده باب میل مخاطب باشد.

از دیگر ویژگی‌های اکسپلور می‌توان به محتوای نامحدود آن اشاره کرد. برای مثال اگر پستی مربوط به فوتبال را لایک کنید و یا پیجی مرتبط با فوتبال را فالو کرده باشید و در همین حال وارد اکسپلور شوید، می‌بینید که دیگر مانند قبل نیست و حداقل یک یا دو پست مربوط به فوتبال به شما نمایش داده می‌شود. چرا که اینستاگرام متوجه شده که شما به فوتبال علاقه دارید.

حال با کلیک بر روی یکی از آن پست‌ها، اگر صفحه را از بالا به پایین بکشید پست دیگری را به شما نمایش می‌دهد که باز هم مربوط به فوتبال است. شما با پایین کشیدن صفحه می‌توانید برای مدت زیادی خود را سرگرم کنید. زیرا تمام پست‌ها، مورد علاقه شما است و فقط پست‌های مربوط به این حوزه را به شما نمایش می‌دهد. به همین صورت هرچه بیشتر در اینستاگرام بچرخید اینستاگرام خود به خود متوجه سلایق و علایق شما می‌شود.

در نهایت زمانی فرا می‌رسد که اگر وارد اکسپلور خود بشوید می‌بینید که تمام پست‌ها یا مطابق با چیزهایی است که به آن علاقه دارید و یا اخیراً آن را پیگیری کرده‌اید.

تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام یکی از مهمترین اصول می‌باشد. زیرا که نیاز اولیه برای ورود به اکسپلور محتوای با کیفیت و جذاب است. محتوای تولیدی باید به قدری جذاب باشد که کاربران تمایل به تعامل بیشتر داشته باشند. منظور از تعامل نیز همان لایک کردن، کامنت گذاشتن، ذخیر کردن پست، تعداد شیر کردن و… است.

بیشتر بخوانید: چگونه اینگیجمنت ریت خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

نحوه دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

حال، ۷ اقدام که پست‌ها نیاز دارند تا وارد صفحه اکسپلور شوند را برای شما شرح می‌دهیم:

۱- بهترین زمان برای پست گذاشتن را بشناسید و در این باره برنامه داشته باشید.

۲- از پست‌هایی که به صفحه اکسپلور رفته‌اند درس بگیرید و علل به اکسپلور رفتن پست‌ها را بررسی کنید.

۳- به آمار و ارقام توجه کنید و حتماً به تحلیل‌ها توجه بیشتری داشته باشید. ممکن است متوجه شوید که کاربران بومرنگی که منتشر کرده‌اید را بیشتر دوست دارند، یا اینکه آن‌ها از مطالب طنز شما بهتر از دیگر بخش‌ها خوششان می‌آید.

۴- استفاده از پوستر تبلیغاتی جذاب، بیشتر از استوری‌هایی که جذابیت بصری یا عکس های خوبی دارند و نشانگر نام تجاری شما هستند، استفاده کنید.

۵- از فیلم های طولانی استفاده کنید و در igtv قرار دهید.

۶-  کیفیت تولید محتوای اینستاگرام نیز اهمیت زیادی در دیده شدن و در نهایت افزایش فالور پیج شما دارد.

۷- از تبلیغات در قسمت اکسپلور که هم به صورت پست و هم به صورت استوری وجود دارند استفاده کنید.

۸- قابلیت خرید در پست‌ها را فعال کنید. به این صورت که پستی از محصولاتان را می‌گذارید و کاربران با کلیک کردن بر روی آن می‌توانند قیمت را مشاهده کرده و مستقیماً وارد سایت شوند و خرید خود را انجام بدهند.

البته دو گزینه آخر شاید در ایران کمی سخت انجام شوند.

چرا باید در اکسپلور اینستاگرام قرار بگیریم؟چه مزیتی دارد؟؟

خب بسیار ساده است. حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام به این معنی است که افراد بیشتری محتوای شما را خواهند دید و این دقیقاً موضوعی است که بسیاری به دنبال آن هستند و منجر به موارد زیر می‌شود:

۱- لایک، کامنت و هرچیزی که باعث بهبود و افزایش نرخ تعامل می‌شود را دریافت می‌کنید.

۲- باعث بهبود آگاهی از برند (Brand Awareness) می‌شود. در نتیجه شانس کار کردن با مشتریانی که پتانسیل دارند با شما کار کنند را افزایش می‌دهد.

۳- می‌تواند به شما کمک کند مشتریان جدیدی پیدا کنید و محصولات بیشتری به فروش برسانید.

۴- از آنجا که اکسپلور هر فرد بر اساس علایق فردی است، به جای مخاطب تصادفی در معرض یک مخاطب هدف قرار خواهید گرفت. این باعث می‌شود بیشتر در معرض مشتریانی باشید که می‌خواهید جذب کنید.

۵- این قابلیت اینستاگرام رایگان بوده و نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارد.

۶- باعث افزایش افزایش فالوور پیج شما به صورت رایگان میشود.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره اینستاگرام reels و نحوه استفاده از آن

نتیجه گیری

دراین مقاله سعی شد به مسائل و شرایط اکسپلور اینستاگرام اشاره کنیم. شکی نیست که اگر با برنامه درست به پیاده‌سازی مسائل گفته شده بپردازید می‌توانید به نتیجه مورد نظر خود برسید.

اگر هم در مورد مسائل گفته شده سوال، اشکال و یا نظری دارید بسیار خوشحال می‌شویم اگر آن را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده خدمات رسا در حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ کلید کنید.

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید