بیشتر ما، برای گرفتن تصمیمات ریزودرشت زندگی خود در زمینه‌های مختلف، تحت تاثیر برخی از افراد قرار می‌گیریم. این اشخاص ممکن است یکی از نزدیکان ما باشند یا کسی باشند که در حوزه‌ی خود صاحب اسم و رسم بوده و توانسته‌اند اعتماد مخاطبان خود را به‌دست بیاورند. در این مقاله قصد داریم شما را با این افراد که «اینفلوئنسر» نام دارند آشنا کنیم و بگوییم که چطور می‌توانید به یک اینفلوئنسر موفق در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارید، تبدیل شوید. با ما همراه باشید تا جواب تمامی سوالات خود را در رابطه با تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر، دریافت کنید و با دست پر وارد این حوزه شوید.

اینفلوئنسر کیست و چرا این روزها نقل دنیای تجارت شده است؟

این روزها، کلمه‌ی اینفلوئنسر به یکی از رایج‌ترین کلماتی که در دنیای تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد تبدیل شده است و اینفلوئنسر مارکتینگ، یکی از موثرترین ابزارهای بازارهایی به‌شمار می‌رود؛ اما اینفلوئنسر کیست و چرا تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است؟ اینفلوئنسر در لغت به معنای تاثیرگذار است و در دنیای تجارت نیز در رابطه با اشخاصی مورد استفاده قرار می گیرد که توان تاثیرگذاری در مخاطبان را داشته باشند و بتوانند به تصمیمات آن‌ها جهت بدهند.

بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی مختلف و در حوزه‌های متنوع فعالیت دارند و به‌دلیل کسب اعتماد شمار قابل توجهی از مخاطبان، قادر هستند آنان را برای خرید کالا یا خدمات مورد نظر خود قانع کنند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای تقسیم‌بندی انواع اینفلوئنسرها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تعداد فالوئرهای این افراد است. بر اساس تعداد فالوئرها، اینفلوئنسرها در دنیای مجازی به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

 • مگا اینفلوئنسرها

مگا اینفلوئنسرها کسانی هستند که بیش از یک میلیون فالوئر در یک شبکه‌ی اجتماعی دارند.

 • ماکرو اینفلوئنسرها

ماکرو اینفلوئنسرها، فالوئرهای کمتری نسبت به مگا اینفلوئنسرها دارند و تعداد فالوئرهای آن‌ها بین ۱۰۰ هزار تا یک میلیون نفر است.

 • میکرو اینفلوئنسر

اینفلوئنسر هایی که تعداد فالوئرهای آن‌ها بین ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر است، میکرو اینفلوئنسر نامیده می‌شوند.

 • نانو اینفلوئنسر

به آن دسته از اینفلوئنسر هایی که تعداد فالوورهای آن‌ها، ۱۰ هزار یا کمتر از آن است، نانو اینفلوئنسر گفته می‌شود.


بیشتر بخوانید: لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام


برای تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر چه باید بکنید؟

تاثیر بالای اینفلوئنسرها در دنیای تجارت و استقبال بالای برندهای مختلف از اینفلوئنسر مارکتینگ، درآمد قابل ملاحظه‌ای را برای این افراد به‌دنبال داشته است. این روزها، افراد بسیاری در حوزه‌های مختلف وجود دارند که رویای اینفلوئنسر‌شدن را در سر می‌پرورانند و به‌دنبال یادگیری روش‌های موثر برای رسیدن به جایگاه مورد نظر خود هستند. مهم‌ترین و موثرترین اقداماتی که برای تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر باید انجام دهید، عبارت هستند از:

 • حوزه‌ی فعالیت خود را مشخص کنید

اولین و مهم‌ترین کاری در مسیر تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر باید انجام دهید، مشخص‌کردن حوزه و زمینه‌ای است که قصد فعالیت در آن را دارید. مشخص‌کردن دقیق فیلدی که قرار است در آن فعالیت کنید، به شما کمک می‌کند تا با برنامه‌ای مشخص و دست پر، قدم در این راه بگذارید.

 • به رویکرد اصول اولیه‌ی تفکر پایبند باشید

رویکرد اصول اولیه‌ی تفکر، به معنای تصمیم‌گیری بر اساس تمرکز بر اصول اساسی به‌جای نگاه به گذشته و اتفاقات آن است. این رویکرد، با نادیده‌گرفتن وضع موجود و تمرکز بر رشد اهداف و تفکرات، سبب ایجاد تفاوت‌های مثبت بین شما و دیگر اینفلوئنسرهای فعال در حوزه‌ی فعالیت‌تان خواهد شد.

 • انتخاب شبکه‌ی اجتماعی مناسب

در مرحله‌ی سوم برای تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر، شما باید بستر مناسبی برای فعالیت‌های خود انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین شبکه‌ی اجتماعی، باید مخاطبان خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و با آگاهی از این موضوع که این افراد بیشتر در چه بسترهایی حضور دارند، فعالیت خود را در آن شبکه‌ها آغاز کنید. علاوه بر مخاطبان، نوع محتوایی که قصد انتشار آن را دارید نیز موضوع بسیار مهمی است که در این مرحله باید به آن توجه کنید و بر اساس آن، یک انتخاب مناسب انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ابزارهایی که هر کارشناس سوشال مدیا باید از آنها استفاده کند

 • یک استراتژی محتوای بی‌نقص تدوین کنید

تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام، نقش بسیار مهمی در موفقیت و رشد شما خواهد داشت؛ بنابراین با تدوین استراتژی مناسب و کارآمد، محتوایی با کیفیت و مخاطب‌پسند ارائه کنید. یکی از روش‌های بسیار کارآمد و موثری که برای انتشار محتوای مفید و جلب توجه مخاطبان می‌توانید از آن استفاده کنید، انتشار محتوا بر اساس اصل ۲-۳-۵ است. طبق این اصل، از هر ۱۰ محتوایی که منتشر می‌کنید، باید ۵ محتوا را به بازنشر مطالب مفیدی که توسط افراد معتبر نوشته شده‌اند، ۳ محتوا را به مطالب آموزشی و مفید که خودتان تولید کرده‌اید و ۲ محتوا را به مطالبی در رابطه با خودتان اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید: ایده های جالب و جذاب تولید محتوا در اینستاگرام

 • محتواهای خود را دسته‌بندی کنید

شما باید بر اساس شناخت دقیق و مشخصی که از مخاطبان خود به‌دست آورده‌اید، محتواهایی را که برای هر یک از این مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی مختلف آماده کرده‌اید، دسته‌بندی کرده و بر اساس نیازها و علایق کاربران فعال در آن رسانه، منتشر کنید. شخصی‌سازی مطالب و بهینه‌سازی آن‌ها برای موبایل نیز از دیگر اقداماتی هستند که در این مرحله باید انجام دهید.

بیشتر بخوانید: باید و نباید های تولید محتوا در اینستاگرام

 • انتشار محتوای آموزشی در اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب

یوتیوب، اینستاگرام و فیسبوک، سه مورد از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی هستند که مخاطبان برای دیدن محتواهای آموزشی به آن‌ها مراجعه می‌کنند؛ بنابراین از توجه به این شبکه‌ها غافل نشوید و با انتشار ویدئوهای آموزشی مختلف در آن‌ها، با مخاطبان خود ارتباط بیشتر و قوی‌تری ایجاد کنید.

 • لینکدین را از یاد نبرید

لینکدین، یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار مهمی است که برای انتشار محتوای نوشتاری می‌توانید از آن استفاده کنید. انتشار متن‌های طولانی همراه با ویدئو یا عکس و امکان تبادل نظر با مخاطبان، سبب شده است تا این شبکه‌ی اجتماعی به یکی از مهم‌ترین حوزه‌های تمرکز اینفلوئنسرهای موفق در جهان تبدیل شود.

 • وبلاگ‌نویسی کنید

رشد بی‌سابقه‌ی کاربران شبکه‌های مجازی سبب شده است تا برخی از افراد، از گوگل غافل شوند. برای موفقیت در مسیر خود و رسیدن به اهدافی که دارید، گوگل را از یاد نبرید و با وبلاگ‌نویسی، با شمار بیشتری از مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

 • تعامل داشته باشید

داشتن تعامل بالا با مخاطبان، از دیگر موارد بسیار مهمی است که برای موفق‌شدن در این کار به آن احتیاج دارید. پاسخ به سوالات و نظرات مثبت یا منفی مخاطبان، میزان تعامل شما را بالا برده و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت‌تان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

 • خودتان را زیر ذره‌بین قرار دهید

استفاده از ابزارهای تجزیه‌ و تحلیل و ارزیابی فعالیت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کمک فراوانی به پیشرفت و موفقیت شما خواهد کرد.

 • به‌روز باشید

فاکتور بسیار مهم دیگری که برای موفقیت در این زمینه باید در نظر داشته باشید، اطلاع از تغییرات جدید شبکه‌های اجتماعی و الگوریتم‌های آن است. این‌کار، بسیار بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید فعالیت‌های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نتیجه‌ی این اقدامات را مشخص می‌کند.

 • پشتکار داشته باشید

آخرین نکته‌‌ای که برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه و تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر موفق باید به آن پایبند باشید، داشتن پشتکار است. ثابت‌قدم‌بودن، یکی از مهم‌ترین رازهای موفقیت در هر کاری است و در این حوزه نیز در صورت داشتن پشتکار کافی خواهید توانست اهداف خود را محقق سازیم.

تمامی اینفلوئنسرهای موفق دنیا، روزی از صفر شروع کرده‌اند و با ایمان به خود و حرکت در مسیر درست، توانسته‌اند به جایگاه امروزی خود برسند. شما نیز می‌توانید با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله و کسب آموزش‌های لازم، روزی تبدیل به یک اینفلوسنر موفق شوید و آرزوهای خود را در آغوش بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

برای ساخت تم اینستاگرام از کجا باید شروع کنیم؟

ترفندهایی که باید درباره استوری اینستاگرام بدانید

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید