جذب دنبال کننده توسز فریلنسرهای خلاق

به عنوان فریلنسر کار می‌کنید و می‌خواهید که در شبکه‌های اجتماعی دنبال کننده جذب کنید؟

یکی از سخت‌ترین موارد در مورد فریلنسر بودن تولید لید است. وقتی در یک رقابت شدید قرار می‌گیرید، باید یک استراتژی بازاریابی جذاب و کارآمد را پیاده کنید که به شما کمک کند در مقابل بقیه که در این پلتفرم‌ها موفق هستند، دیده شوید.

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف هستند. با خلاق بودن و تنوع داشتن در محتواها می‌توانید دنبال کننده بیشتری کسب کنید و خب در معرض دید کارفرمایان نیز قرار می‌گیرید.

اگر یک فریلنسر خلاق هستید که می‌خواهید در سال جدید افراد بیشتری را جذب محتوای خود در شبکه‌های اجتماعی کنید، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه این کار را انجام دهید!

برای فعال بودن و به روز بودن همیشه سراغ ترندها بروید

شبکه‌های اجتماعی آینه‌ای هستند در برابر واقعیت و به همین خاطر است که روز به روز در این پلتفرم‌ها ترندها تغییر می‌کنند و تولید محتوا خصوصا تولید محتوای اینستاگرام نیز به طبع آن به روزتر می‌شوند. آنچه امروز محبوب و به روز است، لزوماً فردا نمی‌تواند باشد.

در نتیجه، توجه به ترندها برای به دست آوردن دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی ضروری است. در حالی که محتوای همیشه سبز یا همان evergreen همیشه جایگاه خود را در این شبکه‌ها دارد، اما به اشتراک گذاشتن محتوایی که در واکنش به اتفاقات روز باشد، مانند اتفاقات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره، نشان می‌دهید که حساب کاربری فعالی دارید و با کسانی که شما را دنبال کردند نیز تعامل دارید.

زیبایی شناسی را با تصاویر باکیفیت و گیرا نشان دهید

ناگفته نماند که شبکه‌های اجتماعی – به ویژه پلتفرم‌های بصری مانند اینستاگرام و پینترست – تأکید زیادی بر زیبایی تصاویر دارند.

جذب دنبال کننده توسز فریلنسرهای خلاق

کلمات و تصاویر می‌توانند مکمل هم باشند و البته، پایه و اساس داشتن یک استراتژی عالی برای شبکه‌های اجتماعی هستند. در حالی که کپشن‌ها و سایر المان‌های نوشتاری در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام مهم هستند، اما این تصاویر جذاب و قوی هستند که تا حد زیادی به شما کمک می‌کنند تا دنبال کننده بیشتری جذب کنید.

هر زمان که قصد انتشار محتوایی را دارید، حتما از قبل برای آن وقت بگذارید تا از عالی بودن آن مطمئن شوید. به عنوان یک فریلنسر خلاق، این باید به طور طبیعی در شما وجود داشته باشد که در تصاویر خلاقیت به خرج دهید. اما اگر این خلاقیت را ندارید، مشکلی نیست. شما می‌توانید سراغ تمپلیت‌های رایگان برای طراحی تصاویر بروید. در مورد کسب و کارها نیز می‌توانید سراغ طراحی پوستر تبلیغاتی برای اینستاگرام بروید.

اگر به عنوان فریلنسر پیج یک فروشگاه آنلاین را در اختیار دارید، استراتژی شما فرصتی عالی برای نشان دادن مهارت‌های بصری خود به کارفرمایان یا مشتریان احتمالی است. ترکیبی از محتواهای واقعی، عکس‌های محصول، ویدیوهای جذاب و محتوای تولید شده توسط کاربر را در استراتژی خود بگنجانید و آنها را با برنامه ریزی منتشر کنید.

جذب دنبال کننده توسز فریلنسرهای خلاق

انتشار و بازنشر محتواهای کاربران نشان دهنده این است که شما بیش از محتوایی که خودتان تولید می‌کنید، به محتوای تولید شده توسط کاربر اهمیت می‌دهید. محتوای تولید شده توسط کاربر تقریباً یک عنصر مشترک در استراتژی شبکه‌های اجتماعی هر برند است و نشان دادن تمرکز بر این نوع محتوا، باعث می‌شود که بیشتر خود را نشان دهید و همچنین توانایی‌های خود را برای مشتریان و کارفرمایان احتمالی نمایان کنید.

سراغ تجزیه و تحلیل داده‌ها بروید

اگر می‌خواهید دنبال کننده یا همان فالوور جذب کنید، باید فراتر از مفاهیم انتزاعی نگاه کنید و بر داده‌ها نیز تمرکز کنید. شبکه‌های اجتماعی اطلاعات زیادی از دنبال کنندگان به شما می‌دهند که می‌توانید آنها را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید و استراتژی خود را بر اساس این داده‌ها بچینید.

فاکتورهای اندازه گیری بی شماری وجود دارد که می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی آنها را بررسی کنید. این فاکتورها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • رشد تعداد فالوور یا دنبال کنندگان
  • ایمپرشن
  • میزان اشتراک گذاری
  • اینگیجمنت
  • ریچ

با کاوش در این فاکتورها، می‌توانید تصویری عمیق‌تر از مخاطبان هدف خود بسازید. این بررسی‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که استراتژی خود را برای بهتر نتیجه گرفتن تدوین کنید. این فاکتورها را بررسی کنید و بر اساس آنها در استراتژی تغییر ایجاد کنید و صرف هزینه، زمان و انرژی را کاهش دهید.

لحنی خاص و منحصر به فرد برای حساب کاربری‌تان داشته باشید

اینکه سراغ تقلید از شخصی بروید و همان کاری را انجام دهید که او انجام می‌دهد، بسیار آسان است. اما خوب است بدانید که این رویکرد اصلا جوابگو نیست و شما را در شبکه‌های اجتماعی ماندگار نخواهد کرد. این یک استراتژی موقت است و یک رویکرد مصنوعی است که فقط باعث فراموش شدن شما می‌شود.

حقیقت این است که اصالت است که باعث جذب دنبال کنندگان جدید می‌شود. مخاطبان شبکه‌های اجتماعی باهوش هستند و آنها می‌توانند به سرعت تشخیص دهند که کدام شخص خود واقعی‌اش است و کدام فرد ادای دیگر افراد را در می‌آورد.

برای تدوین استراتژی شبکه‌های اجتماعی رویکردی اصیل داشته باشید. لحنی را استفاده کنید که برای شما کاملا طبیعی است و لحن همیشگی شماست. محتوایی را که به آن اعتقاد دارید به اشتراک بگذارید و آن را بررسی کنید.  شما می‌توانید از دیگر افراد موفق در این پلتفرم‌ها ایده بگیرید و به اصطلاح سراغ ایده های تولید محتوا در اینستاگرام بروید، اما استفاده از صفر تا صد افراد برای جذب دنبال کننده اصلا جواب نمی‌دهد.

ارزشی متناسب با دنبال کنندگان مختلف خود ارائه دهید

جذب دنبال کننده توسز فریلنسرهای خلاق

اصالت داشتن محتوا با داشتن ارزش در یک راستا قرار دارند. محتوای شبکه‌های اجتماعی باید دارای ارزش باشند، یعنی به نوعی به نفع مخاطب شما باشد.

این بدان معنا نیست که شما برای هر کدام از دنبال کنندگان یک مدل محتوا تولید کنید. شما باید سراغ محتوایی بروید که برای طیف وسیعی از دنبال کنندگان شما مفید و با ارزش باشد.

شناخت مخاطبان برای تعیین چگونگی انتقال مؤثر ارزش از طریق استراتژی اجتماعی و رشد تفکر اجتماعی افراد، در درازمدت ضروری است. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، برای مخاطبان خود یک شخصیت بسازید و مناسب با آن شخصیت تولید محتوا کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید و حتی kpi خود را نیز بزنید.

نکات بالا باید به شما کمک کند تا یک استراتژی جامع برای شبکه‌های اجتماعی بسازید که هم دنبال کننده برای شما داشته باشد و هم اینکه بتواند نظر کارفرمایان و مشتریان احتمالی را جلب کند.

منبع: iconosquare

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید