ریچ(Reach) اینستاگرام، بیانگر تعداد کاربر یونیکی است که از یک محتوا/پروفایل بازدید میکنند. برای بازاریابان افزایش تعداد ریچ از اهمیت بالایی برخوردار است! زیرا بالا رفتن این پارامتر به معنی جذب مخاطبین جدید است. ما در این مقاله قصد داریم به تکنیک هایی اشاره کنیم تا بتوانید با بکارگیری آنها ریچ اینستاگرام خود را افزایش دهید. همراه ما باشید.

تفاوت بین ریچ و ایمپرشن چیست؟

کلمه ریچ و ایمپرشن در اکثر اوقات کنار یکدیگر عنوان میشوند. تعداد ریچ به شما میگوید تا به این لحظه چه تعداد اکانت یونیک(غیرتکراری) از محتوای شما بازدید کرده اند و ایمپرشن به شما می‌گوید که محتوای شما به صورت کلی چند بار مورد مشاهده کاربران قرار گرفته است.

تکنیک های افزایش ریچ در اینستاگرام

خوب برویم سراغ اصل مطلب. قرار بود به بیان تکنیک های مختلف افزایش ریچ در اینستاگرام بپردازیم. یکی از این تکنیک ها به  حساب کاربری شما و باقیمانده نیز به فرآیندهای تولید و انتشار محتوا برمیگردد.

تکنیک شماره یک: حساب کاربری اینستاگرام خود را مجدد بررسی کنید

بهتر است در ابتدا وضعیت کلی اکانت را مورد بازنگری قرار داده و ببینیم یک سری نکات اصلی و پیش نیاز را رعایت کرده ایم یا نه؟ مواردی مثل:

  1. یک اسم مناسب برای نام کاربری(Username) اکانت خود در نظر بگیریم. این نام کاربری باید بگونه‌ای باشد که کاربران براحتی بتوانند با جستجوی کلیدواژه های مرتبط با ما، به اکانت ما برسند. کلیدواژه هایی مانند نام، شغل، حوزه فعالیت و …
  2. در نوشتن بیو خود دقت داشته باشیم که حتما خودمان را به صورت کاملا شفاف و البته مختصر معرفی کنیم و حتما از کلیدواژه های مرتبط استفاده نماییم.
  3. تصویر مناسبی به عنوان عکس پروفایل خود استفاده کرده باشیم. به خصوص اگر حساب کاربری ما از نوع تجاری است، حتما از لوگوی اختصاصی کسب و کارمان استفاده کنیم.
  4. پیج ما حتما در حالت عمومی(Public) باشد تا کاربران بتوانند بدون هیچ مانعی از اکانت ما بازدید کنند.
  5. حساب کاربری خود را به نوع بیزنسی تغییر دهیم تا بتوانیم با استفاده از امکانات آن به بررسی و تجزیه تحلیل وضعیت و رشد پیچ دسترسی داشته باشیم.
  6. مطابق با سلیقه مخاطبینمان تولید محتوا کرده و همچنین از جذابیت محتوایی که ارائه می دهیم اطمینان داشته باشیم.

 

تکنیک شماره دو: انتشار محتوا در بهترین زمان ممکن

تولید محتوای اینستاگرام تنها کافی نیست و باید زمان انتشار محتوای شما با زمان فعال بودن مخاطبین شما در اینستاگرام یکی باشد. در این صورت محتوای شما بیشترین بازدید ممکن را از آن خود میکند.
چالش اصلی اینجاست که شما می بایست بهترین زمان ممکن انتشار محتوا را پیدا کرده و در واقع باید بفهمید که اکثریت مخاطبین شما در چه زمانی فعال هستند. البته اگر حساب کاربری شما از نوع بیزنسی باشید براحتی می توانید از قسمت اینسایت(insight) پروفایل خود به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.
بیشتر بخوانید: بایدها و نبایدهای تولید محتوا در اینستاگرام که باید رعایت کنید

تکنیک شماره سه: با مخاطبینتان درگیر شوید!

البته منظور از این درگیری زد و خورد با مخاطبین نیست. مقصود ما تولید محتوایی است که بیشترین تعامل را از جانب مخاطب داشته و او را وادار به واکنش نماید.
برای مثال اگر محتوای ما از جذابیت بالایی برخوردار باشد، مخاطبین ما محتوا را با دیگر کاربران«کاربران جدید» نیز به اشتراک گذاشته و این خودش سبب افزایش ریچ از محتوای ما میشود. یکی از اقداماتی که به شما کمک میکند طراحی پوسترهای تبلیغاتی جذاب است.
همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید قبل از اینکه بتوانید محتوایی تولید که تعامل حداکثری مخاطب را در پی داشته باشد، در ابتدا میبایست سلیقه‌ مخاطب را به خوبی شناخته و سپس بر اساس شناختی که دارید، دست به تولید محتوایی بزنید که برایش جذاب باشد.
بیشتر بخوانید: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های موبایل برای طراحی پست اینستاگرام

تکنیک شماره چهار: محتوای ویدیویی تولید کنید

موضوعی که میشود گفت راجب همه‌ی ما صدق میکند این است که بیشتر ازینکه تمایل به خواندن داشته باشیم، تمایل به دیدن داریم! همچنین تجربه نشان میدهد محتوای ویدویی از قابلیت وایرال شدن بیشتری نسبت به عکس و متن برخوردار است و پتانسیل بیشتری برای دریافت ریچ بالاتر نسبت به عکس دارد.

تکنیک شماره پنج: حتما در انتشار محتوا از لوکیشن استفاده کنید

یکی دیگر از راه هایی که میتواند سبب افزایش ریچ محتوای شما شده و مورد بازدید کاربران جدید قرار بگیرد، استفاده از لوکیشن میباشد. به بیان ساده تر وقتی شما پستی را منتشر میکنید و لوکیشن آن پست را به عنوان مثال، “فرودگاه مهرآباد” میگذارید، دیگر کاربران وقتی با استفاده از قابلیت جستجوی لوکیشن اینستاگرام، لوکیشن “فرودگاه مهرآباد” را جستجو و متعاقبا مشاهده میکنند، محتوای شما نیز به آنها نمایش داده میشود.
البته حتما در نظر داشته باشید که محتوای شما مرتبط به لوکیشن انتخابی باشد در غیر اینصورت ممکن تاثیری چندانی در افزایش ریچ شما نداشته باشد.
بیشتر بخوانید: چگونه اینگیجمنت ریت خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

تکنیک شماره شش: از هشتگ‌های هدفمند استفاده کنید

آخرین تکنیکی که قصد بیان آن را داریم استفاده از هشتگ میباشد. شما میتوانید با استفاده از هشتگ‌های مرتبط، محتوایی که ارائه میدهید را در معرض دید کاربران جدید قرار دهید. ‌اما میبایست در انتخاب آنها بسیار دقت به خرج داده و تنها هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که به محتوای شما مربوط و همچنین پرطرفدار باشد.
توجه: اگر از هشتگ‌های غیرمرتبط استفاده کنید، ممکن است نتیجه معکوس داده و بجای افزایش ریچ محتوا، اینستاگرام اکانت شما را شادوبن کند.

کلام آخر
در این مقاله و در قالب شش راهکار، به بیان تکنیک‌هایی پرداختیم که با رعایت آنها می توانید ریچ حساب کاربری و همچنین ریچ محتوایی خود را بالا ببرید.

 

سرویس های رسا:

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید