دریافت کاتالوگ 021 - 91070019

چگونه بدون تغییر کیفیت عکس، حجمش را کاهش دهیم؟

بدون شک برای یک بار هم که شده است، گذر پوست ما به دباغ خانه کاهش حجم تصاویر افتاده است!

ممکن است به هر دلیلی به دنبال کاهش حجم عکس هایتان باشید، و اتفاقا انتظار داشته باشید این کاهش حجم بدون تغییر کیفیت عکس مورد نظرتان انجام شود! در مقاله قبل بهترین نرم افزار های کاهش حجم تصویر رو معرفی کردیم در این مقاله قصد داریم تا بهترین وب سایت ها برای کم کردن حجم تصویر رو به شما معرفی کنیم.

دلایل مختلف کاهش حجم عکس

دلایل مختلفی ممکن است سبب شود که بخواهیم حجم عکس مورد نظر خود را کاهش دهیم. دلایلی چون:

۱. افزایش سرعت بارگزاری وبسایت

۲. کاهش حجم فضای هاست

۳. به اشتراک گذاری تصویر در شبکه های اجتماعی به عنوان مثال برای استفاده و یا طراحی پوستر در اینستاگرام

اغلب هم انتظار داریم با کاهش حجم عکس هایمان، کیفیت عکسمان هیچ تغییری نکرده و پایین نیآید! انتظار کاملا بجایی است.

البته شاید در گذشته این انتظار کمی دست نیافتنی بود اما امروزه با ابرازهای متنوعی که در اختیارمان قرار گرفته براحتی میتوانیم حجم عکس مورد نظر را با کمترین تغییر در کیفیت آن، کاهش دهیم.

به صورت کلی ابزار های کاهش حجم عکس، به ۲ گروه تقسیم میشوند:

۱. نرم افزار هایی مثل: Photoshop، Paint و …

۲. وبسایت هایی که کاهش حجم تصاویر را به صورت آنلاین انجام میدهند.

ما در این مقاله قصد معرفی وبسایت های آنلاین کاهش حجم عکس را داریم و سراغ ابزارهای گروه اول نمیرویم! چرا؟ چون درگیر پیچیدگی های نصب و استفاده از این نرم افزارها نخواهید شد و سختی کار شما تنها به درج آدرس وبسایت و یا سرچ نام آن در مرورگرتان خواهد بود .

قرار است در ادامه این مقاله، ۶ عدد از بهترین وبسایت های کاهش حجم به شما معرفی شود.

وبسایت Compressnow:

شاید بتوان لقب قدرتمند ترین وبسایت کاهش حجم عکس و پوستر های تبلیغاتی، آن هم بدون افت کیفیت را به وب سایت Compressnow اختصاص داد. کاهش حجم عکس در این وبسایت به صورت کاملا خودکار انجام شده و تنها کاری که شما میبایست انجام دهید آپلود عکس میباشد! خود وبسایت بهترین تعادل بین کیفیت و کاهش حجم را حفظ کرده و در نهایت میتوانید عکس نهایی با حجم کاهش یافته را دانلود کنید.

وبسایت Squoosh:

سایت Squoosh یکی از سرویس های آنلاین و البته رایگانی است که شما به کمک آن می توانید حجم عکس های خود را کاهش دهید. نحوه کار با این سرویس بسیار ساده است و تنها به اصطلاح با درگ و دراپ میتوانید حجم عکس هایتان را کاهش دهید. این وبسایت از اکثر فرمت های رایج عکس پشتیبانی کرده و حتی با استفاده از پنلی که در اختیار شما قرار میدهد به راحتی میتوانید حتی سایز عکس مورد نظر خود را تغییر دهید.

وبسایت imagecompressor:

دلیل اینکه وبسایت Imagecompressor را به شما معرفی کرده ایم شاید به خاطر سادگی بسیار زیاد این سایت بوده باشد!

مزیت دیگر این وبسایت این است که قبل از کاهش حجم عکس، قابلیت مقایسه عکس اصلی با عکسی که حجمش کاهش میابد را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میدهد و شما با اسکرول کردن دکمه ی موس خود میتوانید نتیجه تاثیر کاهش حجم عکس بر کیفیت را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

وبسایت Reduceimages:

وبسایت Reduceimages نیز از دیگر وبسایت های خوبِ کاهش حجم عکس میباشد. از مزیت های این وبسایت میتوان به: رابط کاربری آسان، انتخاب رنگ پس زمینه برای فایل خروجی«عکس هایی که شفاف هستند» و همچنین انتخاب فرمت فایل عکس خروجی اشاره کرد.

 

وبسایت Imageresizer:

شاید وجه تمایز اصلی وبسایت Imageresizer، در قابلیت کاهش حجم عکس های اینترنتی باشد! بگونه ای که نیاز نیست عکس اصلی را در دستگاه خود ذخیره داشته باشید و تنها با وارد کردن آدرس اینترنتی «لینک» عکس مورد نظر، میتوانید عکس نهایی با حجم کاهش یافته را دریافت کنید.

 

وبسایت Resizeimage:

این وبسایت در واقع ترکیبی از وبسایت هایی که در بالا برای شما معرفی شده اند. وبسایت Resizeimage حجم عکس مورد نظرتان به صورت هوشمند و خودکار کاهش میدهد، قابلیت اعمال تمام تنظیمات کاهش حجم را به صورت دستی دارد و همچنین میتوانید فرمت خروجی عکس خروجی را نیز انتخاب کنید.

سخن پایانی، مسئله این است

ابزارهای زیادی هستند که میتوانند حجم عکس ها را کاهش دهند. اما تمرکز اصلی ما در این مقاله معرفی بهترین وبسایت های کاهش حجم عکس بود. همچنین شاید نتوان به قطعیت مزیت ویژه ای برای هر کدام از موارد معرفی شده در نظر گرفت و حتی در نهایت تمامشان یک کار را انجام خواهند داد و انتخاب این که با کدام یک از این وبسایت کار کنید، بیشتر به خودتان برمیگردد و البته معیار های مد نظرتان. جذاب و البته ساده بودن رابط گرافیکی، کاهش حجم به صورت خودکار و یا اعمال تنظیمات به صورت دستی و … ازین قبیل معیار ها میباشند. اما خیالتان ازین بابت راحت باشد که برترین وبسایت ها خدمتتان معرفی شده و تنها زحمتی که باید بکشید همین انتخاب باشد 🙂
اما به شخصه پیشنهاد اول ما، استفاده از سایت Compressnow میباشد که در عین ساده بودن رابط کاربری، فرآیند کاهش حجم عکس به صورت اتوماتیک و در بهترین حالت انجام خواهد شد و نیازی به صرف وقت اضافه ای نمیباشد.

پیشنهاد دوم ما نیز وبسایت Resizeimage میباشد که در عین ساده بودن و قابلیت کاهش حجم به صورت اتوماتیک، امکان اعمال تنظیمات دستی را نیز برای شما فراهم میکند.

 

بیشتر بخوانید: 

چگونه با کامپیوتر در اینستاگرام پست بگذاریم؟

چطور از اینستاگرام ویدیو دانلود کنیم؟

راهنمای کامل تمامی سایزهای تصاویر و ویدیو در اینستاگرام

 

برچسب ها
نظر خود را ارسال کنید